Kobenhavn ponovno uspješniji od Montpelliera

Mihaela Bradovski • nedjelja, 19.02.2012.

Rukometaši Montpelliera nisu uspjeli upisati pobjedu u pretposljednjem kolu Skupine D, uspješniji od njih i u drugom međusobnom dvoboju bili su igrači danskog Kobenhavna. U drugoj utakmici ove Skupine Kiel je uvjerljivo slavio na vlastitom terenu protiv Ademar Leona...

Montpellier - Kobenhavn

Sastavi Montpelliera i Kobenhavna u petu minutu susreta ušli su pri rezultatu 2:2 uz ponešto jednostavniju gostujuću igru u napadu. Iako su igrači drugoplasirane momčadi Skupine D zatim spojili dva bezuspješna napada u nizu te je lider francuskog prvenstva poveo s 3:2, bilo je to jedino domaće vodstvo u prvom dijelu, a kasnije se pokazalo i na čitavom susretu.

Prvu uvjerljiviju prednost sastav Magnusa Andersona ostvario je u osmoj minuti, a samo minutu kasnije nakon promašaja Karabatića na semaforu je stajalo 7:3 za gostujuću momčad. Nakon pet minuta bez vlastitog zgoditka reagirala je klupa Montpelliera, a krizne minute prekinuo je Gajić. Igrala se 11. minuta, a bio je to tek četvrti pogodak Francuza.

Patrice Canayer, trener Montpelliera: "Moja je momčad bila vidljivo umorna, ali nakon svega ostajem frustriran zbog ovog poraza."

Magnus Andersson, trener Kobenhavna: "Vrlo sam zadovoljan što su moji igrači uspjeli upisati pobjedu i što smo ostali u igri za prvo mjesto u Skupini. Vjerujem da možemo slaviti protiv bilo koje momčadi u Europi. Ključna je bila naša obrana, ali i lakoća u napadu."

Dvije minute kasnije nemoćne su obrane i vratari bili na snažne šuteve Hansena, odnosno Nikole Karabatića na drugoj strani. Accambray na ulasku u 18. minutu pogađa za 8:10, a mogućnost rezultatskog povratka Montpellieru je pružilo i prvo gostujuće isključenje. Ipak, s igračem više domaći je sastav uspio postići, ali i primiti jedan gol pa je tako propala ukazana prilika.

Nakon 25 minuta igre Kobenhavn je stigao do svog 16 pogotka dok je Montpellier u istom periodu uspio postići njih 11. Domaći navijači nisu imali razloga za slavlje niti nakon novog isključenja gostiju, u te dvije minute mreže su mirovale i na kraju se na odmor otišlo pri +3 za danskog predstavnika.

Nastavak dvoboja otvorio je Hansen, na drugoj je strani odgovorio Karabatić s nova dva pogotka od ukupno devet, a u osmoj minuti nastavka Gajić ne uspijeva pogoditi s linije sedam metara te je tako Montpellier po treći put propustio priliku približiti se na dva gola zaostatka. Uslijedile su minute u kojima su mreže u potpunosti mirovale, a zatim igra pogodak za pogodak.

Bilo je tako sve do ulaska u posljednjih 10 minuta susreta kada su domaći rukometaši napokon stigli na -2. Nakon Karabatićeve pogreške u napadu Patrice Canayer je zatražio minutu odmora, no sve do kraja njegov se sastav nije uspio vratiti u igru. Jedna od rijetkih obrana Stochla bila je ona u 25. minuti, a upravo su njegove uspješne intervencije nedostajale u ovom susretu. Danska je momčad na kraju izdržala i mini seriju Karabatića i zasluženo upisala svoju sedmu pobjedu.

THW Kiel - Reale Ademar Leon

Mnogo manje uzbuđenja ponudio je posljednji susret devetog kola Skupine D. U goste vodećem Kielu stigao je trećeplasirani Reale Ademar Leon. Nakon uvodnih pet minuta domaći je sastav stigao do lakih 3:0, pogodio je tada Narcisse na dodavanje vratara Omeyera koji je današnji dvoboj arhivirao s 14 obrana. Nekoliko uspješnih intervencija čuvar mreže francuske reprezentacije povezao je na ulasku u drugu polovicu prvog dijela te je tako svojoj momčadi pružio priliku da prednost poveća na +6.

U 19. minuti, nakon što je Kiel stigao do 12:6 Isidoro Martinez Martin zatražio je minutu odmora nakon koje su njegovi igrači uspjeli nanizati dva uzastopna pogotka. Domaći igrači i klupa nezadovoljni su, u završnici prvih pola sata igre, bili odlukama češkog sudačkog para. Isključen je tada Zeitz što je bilo ukupno treće Kielovo isključenje, a burno se reagiralo i zbog dosuđenog sedmerca preko kojeg je Ademar zaostatak smanjio na četiri pogotka. Ipak, Andersson dvama brzim pogocima u samom finišu postavlja 19:13 na poluvremenu.

Narcisse na startu drugoga prednost svoje momčadi po prvi puta podiže na +7, a u trećoj je minuti nastavka precizan sa sedam metara i Momir Ilić nakon još jedne obrane Omeyera. Domaći vratar skinuo je zatim i jedan sedmerac pa je Kiel u 34. minuti bez većih problema stigao do dvoznamenkaste prednosti. U posljednje tri minute Kiel je ušao s 13 pogodaka prednosti, no na kraju se ipak zaustavio na 38:28. Venio Losert branio je u prvih pola sata za vrijeme kojih je skupio pet obrana.