1. Hrvatska nogometna liga, 20. kolo, 03.03.2012, 17:30 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 2.000
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Skender (Rijeka), Žudetić (Pula)
Dinamo
Dinamo
Mehmed Alispahić 62'
1:0(0:0) Osijek
Osijek

S Maksimira:Borna Rupnik • subota, 03.03.2012.

Nogometaši Dinama upisali su tri boda protiv Osijeka zahvaljujući pogotku Mehmeda Alispahića, no maksimirskim gostima iz Slavonije ostaje pitanje je li utakmica mogla drukčije završiti da Marko Babić nije promašio jedanaesterac, a imao je Osijek još nekoliko izglednih prilika...

Nakon Hajdukove pobjede u Kranjčevićevoj u petak, Dinamo je vratio svojih osam bodova prednosti na čelu poretka MAXtv Prve lige. U 20. kolu svladao je momčad Osijeka rezultatom 1:0.

Vrhunac prvog poluvremena zbio se već u sedmoj minuti, kada je Ivan Ibriks pobjegao Igoru Bišćanu po desnoj strani, a Dinamov ga kapetan u ruši u kaznenom prostoru. Udarac s bijele točke uputio je Marko Babić, no dovoljno slabo da Ivan Kelava uspije zaustaviti i uhvatiti loptu.

Dinamo je gotovo tijekom cijele utakmice svoju igru pokušao bazirati na ubačajima preko bokova, posebno preko lijeve strane na kojoj su do poluvremena ordinirali Luis Ibanez i Josip Pivarić, no ubačaji njih dvojice, kao ni Šime Vrsaljka i Jerka Leke, nisu pronalazili suigrače, prije svega najisturenije Rukavinu i Krstanovića.

Čačićeva domaća premijera

Novom Dinamovom treneru Anti Čačiću utakmica protiv Osijeka bila je ujedno i domaća premijera. Prve dvije proljetne utakmice Dinama Čačić je vodio u Puli u Kupu (1:1), te u Karlovcu (3:0).

Dino Gavrić i Ivo Smoje predvodili su osječki obrambeni red, vratar Ivan Vargić mirno je rješavao "svoje" situacije, a vezni red gostiju bio je dovoljno čvrst i agresivan da Dinamov veći posjed lopte sputa uglavnom u nedovoljno konkretnu inicijativu.

S dva se dobra udarca izvan kaznenog prostora istaknuo tek Mehmed Alispahić, a jednom je dobro pokušao i Vrsaljko - što je Vargić "skinuo" vršcima prstiju. Osijek je dokazao da nije bezopasan protivnik zaprijetivši u 32. i 33. minuti, kada je Anton Maglica izgledan protunapad okončao udarcem visoko preko prečke, a potom je nakon gužve pucao tik pored vratnice. Ibriks je pri kraju poluvremena još jednom prošao pokraj Bišćana, ali njegov centaršut nisu stigli ni Maglica ni Ivan Aleksić.

Premda je Ante Čačić na poluvremenu poslao u igru Jakuba Sylvestra i Ivana Tomečaka, ništa se nije bitnije promijenilo u odnosnu snaga. Utakmica se, međutim, "zakuhala" u 61. minuti.

Tada je na Alispahićev ubačaj Domagoj Vida pogodio vratnicu, što je bila uvertira u akciju za vodeći pogodak. Na jedan od brojnih Pivarićevih centaršuteva pravovremeno je utrčao Alispahić i neumoljivo glavom pogodio za 1:0.

No, Osijek se samo dvije minute poslije mogao vratiti: lopta je stigla do desetke, Antonija Peroševića, u kaznenom prostoru, koji je svladao i svog čuvara i Kelavu, ali je naciljao suprotnu vratnicu, a lopta usprkos šetnji uz gol-crtu nije skrenula preko nje.

Nakon toga je Dinamo ipak rutinski sačuvao vodstvo. Momčad Vlade Bilića više nije uspjela stvarati prave prilike za eventualno izjednačenje, a Dinamo je u još dva navrata pokušao preko pričuve Fatosa Beqiraja, dok je posljednju priliku u protunapadu propustio Ivan Tomečak.

Dinamo je tako naposljetku ostvario zacrtani cilj i osvojio tražene bodove, a Osijeku preostaje analizirati propuštenu priliku i pripremiti se za slavonski derbi protiv Cibalije.

• Torca-Dubrava06.03.2012. u 16:39
    ...pa ima toliko navijača da djete 1.razreda svo pobroji za 5min.a vi tu nagađate...!
    Torca-Dubrava
  • Obrisan korisnik04.03.2012. u 08:32
    jebala ih procjena od 1000 ljudi,na sjeveru makar 1500 na istoku 700-800,na zapadu valjda isto toliko,kad se sve zbroji nije ni toliko luda ona procjena sa gnk.
  • xavice03.03.2012. u 22:07
    ja neznam što udarate ovoj bubici minuse pa frajer je očajno igrao..to je igrač za dinamo koji će ostati prvak hrvatske i to će dinamu biti plafon s takvim pojačanjima,ništa više