Chelsea opet posrnuo, City do nove pobjede

Marko Domljanović • subota, 03.03.2012.

Novo kolo Premiershipa donijelo je i novi posrtaj Chelseaja koji je doživio poraz na gostovanju kod West Bromwich Albiona i tako zaostao tri boda za Arsenalom koji trenutno drži četvrto mjesto. Manchester City upisao je očekivanu pobjedu protiv Boltona, a tri boda su upisali i Swansea i Stoke.

Chelsea je na gostovanju kod West Bromwicha tražio bodove koji bi ga ostavili u utrci s Arsenalom za četvrto mjesto, ali domaćini su imali druge planove. Nešto veća inicijativa momčadi sa Stamford Bridgea nije urodila plodom u prvom poluvremenu iako su Essien i Sturridge u završnici poluvremena imali vrlo solidne prilike.

Sturridge se u 54. minuti našao sam pred domaćim vratarom Fosterom, ali i ta prilika odlazi u nepovrat. West Bromwich je nakon toga zaigrao bolje i počeo stvarati ozbiljne prigode, a njihov pogodak stiže u 82. minuti nakon udarca iz kuta koji Cech nakratko odbija, ali lopta dolazi do Ridgewella koji puca po sredini gola, a McAuley na crti dovršava posao i postavlja konačnih 1:0.

Manchester City je utakmicu protiv Boltona otvorio vratnicom Balotellija već u drugoj minuti, ali se na prvi pogodak moralo pričekati do 23. minute kada se udarac Clichyja odbio od Steinssona i prevario gostujućeg vratara Bogdana. Bolton je do izjednačenja zamalo stigao u 37. minuti kada se Toure okliznuo što je ostavilo Miyaichija samog, a Japanac dobro puca u gornji kut Hartovih vrata, ali engleski vratar sjajnom paradom otklanja opasnost.

U 65. minuti još nova gužva u kaznenom prostoru Boltona jer je Pratley loptu koja je bila namijenjena Džeki odbio u gredu vlastitog gola, a samo četiri minute kasnije utakmica je odlučena. Naime Johnson je napravio sjajan slalom kroz obranu gostiju i zaobišao čak i Bogdana, a zatim lijepo poslužio Balotellija na rubu peterca koji postavlja konačnih 2:0. Ivan Klasnić i ovu je utakmicu odgledao s klupe.

Aston Villa je na gostovanju kod Blackburna došla do prednosti preko N'Zogbije u 25. minuti i čuvala to vodstvo sve do pet minuta prije kraja utakmice. Tada se Roversima ukazao David Dunn koji pogađa za 1:1 i donosi svojoj momčadi vrlo važan bod u borbi za opstanak.

Bodove su podijelili i QPR i Everton, a gosti iz Liverpoola došli su u vodstvo preko Drenthea u 31. minuti. Samo pet minuta kasnije izjednačio je Zamora i postavio, pokazalo se, konačnih 1:1. Nikica Jelavić dobio je posljednjih 25 minuta utakmice.

Stoke je pogotkom Etheringtona u 72. minuti svladao Norwich, a nove bodove upisao je i Swansea koji je u gostima kod Wigana slavio golovima Sigurdssona u sudačkoj nadoknadi prvog dijela i 55. minuti.