Premiership, 27. kolo, 03.03.2012, 13:45 h
Liverpool 1:2 Arsenal
Arsenal

Van Persie režirao preokret na Anfieldu

Ante Zovko • subota, 03.03.2012.

Robin van Persie opet se pokazao kao čovjek odluke za Arsenal. Iako Topnici nisu ostavili bolji dojam od svojeg domaćina, svladali su Liverpool uz dva pogotka svojeg nezaustavljivog napadača.

U prvoj utakmici i prvom derbiju 27. kola Premier lige Arsenal je zahvaljujući prvom strijelcu prvenstva nanio veliki udarac nadama Liverpoola da bi sljedeće sezone mogao igrati Ligu prvaka. Redsi su ostavili bolji dojam, promašili više prilika, ali kao i mnogo puta ove sezone, zaustavljale su ih stative, a ovaj put i sjajni Szczesny.

Prema svmeđu viđenom, Liverpool je u prvom poluvremenu mogao na krilima svoje dominacije voditi s tri pogotka prednosti, no kombinacija pogrešnih odluka i manjka sreće rezultirala je s 1:1.

Prvi je zaprijetio Arsenal preko Walcotta, no utakmica je bila niskog intenziteta sve do 18. minute i jedanaesterca za Redse. Suarez i Kuyt odigravaju dupli pas u šesnaestercu, a Szczesny ulijeće pred Urugvajca. Snimke su sugerirale da je kontakt, ako ga je i bilo, bio minimalan, a Suarez je iskoristio trenutak za prilično teatralno bacanje.

Adam je krenuo s loptom na bijelu točku, no Kuyt je inzistirao da on bude izvođač, što mu se osvetilo. Poljak brani njegov udarac koji je išao prema njegovom desnom kutu, a zatim uhvatio slabašan Kuytov pokušaj koji je išao u suprotnu stranu njegovih vrata.

Sreća je pomazila domaće u 23. minuti. Henderson s desnog krila centrira nisku loptu u Arsenalov kazneni prostor, a Koscielny je skreće nespretnom reakcijom nogom.

Zatim se nastavila Suarezova "borba" s okvirima gola. Nakon Hendersonova udarca s desne strane u 25. minuti, Urugvajac pogađa stativu. Liverpool je puno opasniji i konkretniji, no slaba obrambena reakcija stajala ga je izjednačenja. Sagna u 31. sjajno pronalazi Van Persieja, Nizozemac se uspijeva progurati ispred Carraghera i glavom zakucava svoj 30. gol u svim natjecanjima ove sezone, 24. u Premier ligi.

Suarez u 40. minuti povlači jedan od najljepših poteza utakmice. Na malom prostoru u šesnaestercu prolazi kroz tri braniča, a Szczesny spašava Topnike izbivši loptu pored stative. Sadržajno prvo poluvrijeme završeno je još jednom pogođenom stativom. Kuyt drugi put pogađa okvir skrenuvši neugodno prizemno ubacivanje Adama.

Drugi dio počinje neugodnom ozljedom Artete zbog sudara s Hendersonom. Španjolski veznjak morao je u 52. minuti, nakon višeminutne stanke, iznesen s terena s maskom za kisik na licu.

Bilo je potrebno oko 25 minuta da se igra rasplamsa u drugom poluvremenu. Kelly u 70. minuti promašuje udarac za novo vodstvo Liverpoola na Kuytovu asistenciju. Dvije minute kasnije Walcott je stavio na test Reinu koji nogom blokira loptu koja se na putu do njega dvaput odbijala.

Zbog Artetine ozljede moralo se igrati osam minuta sudačke nadoknade, a u trećoj Van Persie briljantnim potezom donosi preokret. Dočekao je dijagonalu u šesnastercu i iskosa zakucao loptu iza nemoćnog Reine.

• Obrisan korisnik04.03.2012. u 11:59
    alan slazem se s tobom ovo vise nisu nesrece ovakva enefikasnost ovo je nesto sto se mora poraditi na treningu mnogo vise,1-2 utakmice da se desi pa rekli bi da je nesreca ali od pocetka sezone realizriamo svaki 10 zicer
  • Obrisan korisnik04.03.2012. u 09:59
    cekaj rrreeeddd o cemu ti ? :))) Pa danas je igrao sa Kuytom i Suarezom i zaista je izvrsno izgledalo dok je bilo snage,za oko prelijepo. Igrali smo napadacki i trazili gol,ali opet 2 stative i penal profulan i sta reci ? Nesreca,ja vise u nju ne vjerujem,ovo je nesto puno vise od nesrece. Mislim... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.03.2012. u 21:59
    Te nam je srece dosad uvijek falilo,posle ove utakmice samopouzdanje ce otic u tacku,i odlican podsticaj za finis sezone,jes da je malo kasno al bar necemo ostat bez LP .
  • Obrisan korisnik03.03.2012. u 20:39
    kad nakon toliko vremena docekam ovako ljepu igru liverpoola pogotovo prvo poluvrijeme vidi sta se desi sve promase,ovaj me poraz najvise do sada jer je igra bila vise nego korektna a jos vise boli jer smo porazeni pred svojom vojskom na anfildu
  • Pezer03.03.2012. u 19:19
    @gazda15 evo sve sta je Wenger ovdje uradio kad su i igraci shvatili u proslom kolu da moraju se dici poceli su igrati,Wenger i nije slozio neku taktiku a i danas Liverpool nas je ubio igrom srecom pa imamo van Persiea i dobili smo...Tesko ce se naci bolji od Wengera da hoce u Arsenal,al ja i dalje... [više na forumu]