Premiership, 27. kolo, 04.03.2012, 17:10 h
Tottenham
Tottenham 1:3 Manchester United
Manchester United

Ante Zovko • nedjelja, 04.03.2012.

I bez velike igre, ali uz neumoljivost u odlučujućim trenucima, Manchester United svladao je Tottenham 3:1 u Londonu i izbacio ga iz utrke za naslov prvaka.

Nakon derbija 27. kola jasno je da će se 2012. godine naslov engleskog prvaka slaviti u Manchesteru. Njegov crveni dio pobrinuo se da utrka spadne na dva slova. U Tottenhamu će se još neko vrijeme pitati kako su uspjeli slabim reakcijama svojih igrača naći u velikom minusu iz kojeg se nisu uspjeli izvući.

Luka Modrić odigrao je cijeli susret, no ovu utakmicu neće dugo pamtiti. Pogotovo zbog slabe reakcije kod drugog Unitedova pogotka. Niko Kranjčar igrao je od 80. minute.

Gotovo od samog početka bilo je vidljivo da domaća vezna linija dobiva bitku na sredini terena i vuče igru na Unitedovu polovicu. Nakon niza neuspješnih kombinacija i dosta siromašne igre, Adebayor je prvi ozbiljnije zaprijetio u 19. minuti kad je De Gea slabo izbio loptu, Sandro uposlio svojeg napadača, a Španjolac je to morao spašavati ispruživši se da lopta ne završi u desnom kutu.

Unatoč Tottenhamovoj nadmoći u posjedu lopte, Crveni vragovi s priličnom su lakoćom odolijevali domaćim napadima. U 37. minuti Adebayor uspijeva zabiti, no veselje mu nije dugo trajalo. Lennon je izbacio Jonesa iz igre na krilu, vratio za Sahu, a Francuzov se udarac odbija o Adebayorovu ruku prije nego što je loptu nogom ugurao u mrežu. No, Martin Atkinson je odlično primijetio da je Togoanac prvo igrao rukom.

Na kišovitom White Hart Laneu Spursi su dodatno pokisli kad su gosti "iz zasjede" stigli do vodstva, i to u najgore vrijeme za domaće. U 45. minuti Rooney odlično prati ubacivanje iz kuta i glavom zakucava za 0:1.

Tottenham nastavlja u drugom dijelu u sličnom stilu, ali u svojim redovima nije imao čovjeka koji bi gurnuo odlučujuće dodavanje ili uputio ubojiti šut. Livermore je bio blizu u 52. iskoristivši trenutak nepažnje gostujuće obrane. De Gea je opet morao izvući sjajnu intervenciju.

Osam minuta poslije Tottenham je potonuo još dublje, opet iz prekida i opet nakon svoje inicijative. Nakon ubacivanja s desne strane, Nani koristi slabu Modrićevu reakciju. Portugalac neometan ubacuje u peterac, Walker nespretnom reakcijom ne uspijeva izbiti loptu, a Young volejem u padu pogađa za drugi gol.

Mlaka izvedba Tottenhama doživjela je potpunu kaznu u 69. minuti kad je Young iskoristio višak prostora pred šesnaestercem te manjak pritiska, a onda zavrnuo sjajnu loptu u gornji kut nemoćnog Friedela.

Nakon toga momčadi su praktički izgubile volju za nadigravanjem. Zamjena Defoe uspio je tek smanjiti konačni rezultat u 87. probivši se kroz sredinu i uputivši snažan udarac s dvadesetak metara.

• Mihalj05.03.2012. u 09:10
    kolko god ja volio scholesa jučer je loše odigrao i imali smo reće s pobjedom. al to je nogomet, znali smo zabit oni nisu. tako se osvajaju naslovi, neka city osjeti paniku i ne bude miran  i opet ću reći mislim da je luka idealan za united, fergie sign him! -ne kužim ovu mržnju prema Luki. to... [više na forumu]
    Mihalj
  • Obrisan korisnik05.03.2012. u 08:24
    I kazu Luka najbolji veznjak, ocete odmah dva bolja od njega, Scholes(izmislio nogomet za Luku) i Carick(bolji od Luke).
  • Bogomdani04.03.2012. u 23:17
    Ja nisam siguran da Modrić zna kako ono nije zaleđe.
    Bogomdani
  • Obrisan korisnik04.03.2012. u 22:45
    Uzalud posjed lopte Tottenhamu kada nisu dovoljno konkretni. United je posebno ubojit u ovakvim utakmicama kad ih nema s loptom u nogama. 3 akcije, 3 gola. Tako se osvajaju naslovi. GGMU Odlični Young, Nani, Rooney i De Gea. Young i Rooney ne samo zbog golova, nego i cjelokupne igre. Ako je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik04.03.2012. u 22:18
    karakteristika dobrij momčadi je da dobijaju i kad ne igraju dobro, a united to svakako je...united je previše iskusan da ne iskoristi prilike koje se ukažu