Partizan slavio u derbiju kola

Simon Maljevac • srijeda, 07.03.2012.

Košarkaši Partizana su u utakmici 23. kola ABA lige na domaćem parketu lako svladali podgoričku Budućnost 67:58. Budućnost je nakon visokog zaostatka zaprijetila u posljednjim minutama, no Lučić je tricom pola minute prije kraja potvrdio pobjedu Crno-belih.

Gosti iz Podgorice su držali korak s domaćinima do završnice prve četvrtine (19:15), no košarkaši Partizana su već u 12. minuti došli do +10 (25:15). Do kraja prvog poluvremena su domaćini predvođeni Milanom Mačvanom i Dominicom Jamesom dominirali parketom te na glavni odmor otišli s vodstvom 42:29.

Početak drugog poluvremena nije donio preokret i Partizan je iz minute u minutu povećavao prednost, koja je na kraju treće četvrtine iznosila visokih 57:39. U posljednjih deset minuta gosti su iskoristili opuštanje domaćina te ozljedu domaćeg organizatora Jamesa i počeli smanjivati zaostatak. Vladimir Mihailović i Aleksa Popović su Budućnost u posljednjoj minuti približili na samo 64:58, no pola minuta prije kraja Vladimir Lučić pogađa tricu za 67:58 i potvrđuje pobjedu Partizana.

U redovima pobjednika su se najviše istaknuli Milan Mačvan s 12 poena i 11 skokova te Vladimir Lučić i Danilo Anđušić s 11 poena, a kod Budućnosti je najefikasniji bio Aleksa Popović s 12 poena i šest skokova.