Derbi začelja pripao Hemofarmu

Mišo Gulić • srijeda, 07.03.2012.

Derbi začelja u regionalnoj ABA ligi između Hemofarma i Zlatoroga, nakon obostrano loše predstave, otišao je na stranu domaće momčadi, čime se razlika između spomenutih momčadi sada broji u četiri pobjede razlike na štetu Slovenaca.

U utakmici koja je bila tipična antipropaganda košarke, do pobjede su došli košarkaši Hemofarma, unatoč činjenici da su u posljednjoj četvrtini prvi koš postigli nakon sedam i pol minuta igre, a ukupno njih osam.

Derbi začelja započeo je vrlo ujednačenom igrom te s nekoliko izmjena u vodstvu, a nakon što se u posljednju minutu prvog perioda ušlo s rezultatom 13:13, završnica je pripala gostima pa je rezultat tog dijela glasio 13:18.

Domaći su početkom druge četvrtine uhvatili priključak i ubrzo poveli, a gosti su u tim trenutcima djelovali potpuno bezopasno, što je serijom koševa kaznio Jeremić pa su domaći na odmor odnijeli prednost od 36:25.

Nastavak susreta ponudio je dosta izjednačeniju predstavu, gosti su uspjeli povezati nekoliko napada, međutim i dalje nisu imali rješenja za raspoloženog Jeremića (do poluvremena 19 koševa) pa se u posljednjih deset minuta susreta ušlo s rezultatom 50:40 u korist domaćih.

Posljednja četvrtina zorno je pokazala zašto ove dvije momčadi i drže posljednja dva mjesta na tablici. Naime, domaći košarkaši su prve koševe postigli, vjerovali ili ne, tek nakon sedam i pol minuta igre, dok puno bolji nisu bili ni gosti koji su zabili pet.

Ipak, nakon trice Mihe Lapornika Zlatorog se približio na svega tri razlike (53:50), da bi na ulazu u posljednju minutu Luka Lapornik također bio precizan s iste udaljenosti i svoju momčad primaknuo na minimalan zaostatak od 55:54, međutim dalje od toga nije išlo pa je Hemofarm slavio pobjedu od 58:54.

Prvo ime kod pobjednika bio je Jeremić s 21 postignutim košem, a deset je dodao i Pantić, dok je na drugoj strani Strand zabio 11, a Omić koš manje.