Zmajčeki preletjeli Pecaru

Iz Širokog Brijega:Ivana Karačić • utorak, 06.03.2012.

Košarkaši Union Olimpije prekinuli su dominaciju Širokog WWina na domaćem parketu i nanijeli mu prvi poraz u ovoj godini na Pecari. Domaćinu se osvetilo puno izgubljenih lopti. Gosti iz Ljubljane s druge strane igrali su strpljivo i disciplinirano do kraja, a sve su naplatili rezultatskom razlikom u zadnjoj četvrtini i konačnom 71:64 pobjedom.

Bez obzira na to što nisu bili u svom prepoznatljivom ritmu Širiokobriježani su cijelo prvo poluvrijeme bili u vodstvu. Istina, nikada nisu odlazili na prednost veću od šest poena. U završnici prvoga dijela Olimpija je izjednačila rezultat, no na odmor se ipak otišlo s prednošću Širokog 33:29 zahvaljujući točnom šutu za tri poena Jakova Vladovića doslovno uz zvuk sirene.

U nastavku igre momčadi su se smjenjivale u serijama pogrešaka i dobrih napadačkih akcija. Dugo je rezultat na semaforu stajao 40:40. Sve što je dobro napadački uradio Fran Pilepić njegovi suigrači pokvarili bi u obrani. Ni gosti nisu bili osobito raspoloženi u napadu, pa se u zadnju četvrtinu ušlo ipak s prednošću domaćeg sastava 47:44.

Ni dobra potpora s tribina međutim nije pokrenula prvaka BiH na bolju igru. Naprotiv, Ljubljančani su počeli njihove pogreške kažnjavati laganim poenima iz reketa. Iskusni Goran Jeretin strpljivo je gradio napade, a Deon Thompson i Vladimir Dašić su bili nemilosrdni u reketu. Popravili su Zmajčeki i skok, pa je nakon šest uzastopnih poena Roberta Rothbarta došlo do rezultatskog preokreta i konačnog sloma Širokog.

Deon Thompson, Vladimir Dašić i Jaka Blažič bili su najbolji igrači u redovima pobjedničke momčadi. Njih trojica zajedno su ubacili 43 poena. U Širokom su prolazne ocjene zaslužili jedino Jakov Vladović sa 17 poena i šest asistencija i Fran Pilepić sa 16 poena. No, i njih dvojica izgubili su zajedno osam lopti. Prilika za popravni je u subotu protiv Cedevite.

"Nekad imate osjećaj da ne možete izgubiti utakmicu. Ovaj put imao sam osjećaj da smo igrali dva dana da ne bi dobili utakmicu. Nedopustivo je izgubiti toliko lopti, napraviti toliko gluposti u obrani. Košarka nije samo šut već puno više od toga. Zaslužena pobjeda Olimpije", priznao je Ivan Velić.

"Čestitam svojim igračima što su izdržali 40 minuta u discipliniranoj igri za razliku od utakmice s Cibonom kad su poslije 30 minuta stali. Raduje me pobjeda jer smo je izborili protiv Širokog koji je najpozitivnije iznenađenje lige i koji ima najbolju publiku u ligi", izjavio je Sašo Filipovski.

• narada10806.03.2012. u 23:14
    da, dosta klempavo i traljavo od obje strane. Da je Siroki dao gas u prvoj cetvrtini i napravio +10, ne znam da li bi se Slovenci vratili
    narada108
  • Obrisan korisnik06.03.2012. u 21:51
    steta, nadam se da samo nece pokvarit sad na kraju sve sto je postignuto tijekom cijele sezone, al nema veze, ocekivanja s pocetka su davno premasena, umor i slaba koncentracija su odlucili ovu utakmicu jer onoliko izgubljenih lopti nije bas cesti slucaj, ipak je u tjedan dana odigrane 3 utakmice... [više na forumu]