Helios i Pašalić do nove pobjede

Marko Domljanović • utorak, 06.03.2012.

Košarkaši Radničkog nisu uspjeli kapitalizirati pobjedu protiv Zagreba iz prošlog kola jer su večeras u svojoj dvorani prosuli bodove protiv Heliosa. Slovenci su nakon sramežljive prve četvrtine odigrali napadački sjajnu drugu dionicu i do kraja susreta uspjeli sačuvati pobjedu.

Igrači Miroslava Nikolića nastavili su s igrama po načelu toplo-hladno jer su nakon uvjerljivog poraza od Cedevite i pobjede protiv Zagreba upisali poraz na svom parketu protiv slovenskog Heliosa. Samo je prva četvrtina išla prema nadanjima domaćina, a ostatak utakmice glavnu je riječ vodila momčad iz Domžala.

Međutim, krenimo redom. Domaćini su susret otvorili serijom od 6:0 u prve dvije minute, a do sredine prve dionice već je bilo i 10:2. Prepelič tada približava Slovence na 12:9, ali koševima Simona i Pavkovića, a zatim i slobodnim bacanjem Scotta Radnički na predah odlazi s osam koševa viška.

Od početka druge četvrtine Helios počinje igrati mnogo bolje i tricom Earla dolazi na samo 20:19 nakon dvije minute igre, a malo kasnije Pašalić s crte slobodnih bacanja donosi prvo vodstvo gostima - 25:26. Razlika je do kraja poluvremena samo rasla i vrlo brzo postaje dvoznamenkasta, a na poluvremenu je semafor pokazivao +12 za slovenskog predstavnika.

Početkom drugog dijela Radnički se trgnuo i preko Scotta i Simona domaćini stižu na samo 41:45. Ipak, Helios se njihovom napadu znao othrvati i na krilima Pašalića opet bježi na dvoznamenkastu prednost koja je svoj vrhunac dosegla tricom Prepeliča za 47:63, a isti je igrač još jednim dalekometnim projektilom zaključio treću dionicu pa se u posljednjih deset minuta ulazi s 51:66.

Otvaranje posljednjeg dijela utakmice proteklo je u znaku domaćina jer Radnički za manje od četiri minute stiže do 63:69 i vraća se u utakmicu. Tri minute prije kraja Scott polaže za 69:72, ali to je bilo sve - Bubnić zatim pogađa dva puta uzastopce i odlučuje utakmicu, a Pašalić na kraju slobodnim bacanjem postavlja konačnih 72:77.

Statistika kaže da je igrač utakmice bio sjajni Simon koji se zaustavio na 29 koševa i deset skokova. Uz njega, najbolji kod Radničkog su bili Scott sa 13 koševa i 12 skokova te Birčević koji je dodao još 12 poena uz impresivnih 17 skokova. Međutim, Pašalić s 19 koševa i deset skokova i Prepelič sa još 17 pogodaka imali su puno bolju podršku od svojih suigrača i na kraju zasluženo slave.