MAXtv Prva liga, 21. kolo, 10.03.2012, 18:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 12.000
Suci: Goran Gabrilo (Split), P. Gabrilo (Split), Krstičević (Ploče)
Hajduk
Hajduk
0:0(0:0) Split
Split

S Poljuda:Bernard Jurišić • subota, 10.03.2012.

Hajduk i Split nisu ispunili visoka očekivanja u gradskom derbiju pred 12.000 gledatelja. U tvrdoj utakmici u kojoj je Hajduk napadao, a Split se uspješno i mirno branio, svakom je suparniku pripao po bod...

Ante Vitaić
63'
33
Mirko Hrgović
73'
21
Romano Obilinović
90'+1'
Tonći Bašić

I u treću proljetnu utakmicu ove sezone Krasimir Balakov izveo je isti sastav, dok je Tonći Bašić napravio nekoliko izmjena u odnosu na najavljeni sastav, a među najuočljivijima je vratar Zagorac umjesto Vukovića i Rašić umjesto Hrgovića.

Hajduk je od prve minute bio agresivniji i dominantniji u posjedu lopte, ali neku pravu, stopostotnu priliku u prvom poluvremenu nije uspio stvoriti. Tek je dvaput priprijetio Ante Vukušić, najprije u 18., a zatim u 31. minuti, no jednom je Zagorac bio na mjestu, a drugi put su mu vrata bila premala. Split je imao jednu opasnu kontru Čopa i jedan oštar udarac Rebića, oba puta Blažević je bio na pravom mjestu.

U drugom dijelu prvog poluvremena Splitovci su do kraja otupili Hajdukovu agresiju i gurnuli ih još dalje od svojih vrata. Još je samo Caktaš zaprijetio u 41. minuti u bliži kut nakon brzo izvedenog kornera, no 12.000 gledatelja nije moglo biti zadovoljno viđenim u prvih 45 minuta.

Hajduk je i u drugo poluvrijeme ušao s namjerom postizanja pogotka, igralo se uglavnom na Splitovoj polovici, no osim pokušaj Anasa u 49. i Gabrića u 58., nije gostujući vratar bio na većim iskušenjima. U 63. minuti Ozobić je uposlio Gabrića u kaznenom prostoru, ovaj je izašao oči u oči sa Zagorcem u desnom kutu, ali puca ravno u vratara Crvenih.

Ohrabrili su se malo Splitovci sredinom drugog dijela i nekoliko puta pokušali složiti opasnost pred domaćim vratima. Najopasnije je bilo u 76. minuti kad je Rebić izašao oči u oči s Blaževićem, ali odlično reagira domaći vratar. Hajduk uzvraća već u narednom napadu, Ozobić podvaljuje za Vukušića koji izlazi oči u oči sa Zagorcem, ali ne uspijeva ga savladati.

Nije do kraja više bilo uzbuđenja, Split je čvrstom obranom zadržao Hajdukovce daleko od svojih vrata i sačuvao nulu. Sve u svemu - splitski derbi ipak nije opravdao visoka očekivanja brojnog auditorija.