Chelsea dostigao Arsenal, Liverpool bezidejan

Ante Zovko • subota, 10.03.2012.

Chelsea je potpuno zasluženo svladao Stoke City 1:0 u 28. kolu Premier lige, dok je Liverpool i dalje u krizi. U Sunderlandu je upisao još jedan poraz.

Rezultatski puno uvjerljiviji mogao je biti trenerski premierligaški debi Roberta Di Mattea na klupi Chelseaja. Njegova momčad potpuno je nadigrala Stoke City, ali i s igračem više uspjela postići tek jedan pogodak.

Chelsea je u prvom dijelu dvaput zatresao prečku, a u glavnoj ulozi bili su njegovi braniči. Ivanović promašuje prvu veliku priliku već u četvrtoj minuti glavom preko gola, zatim Begović jedva brani udarac Cahilla, a u 16. na Kalouov ubačaj kasne i Drogba i Ramires.

Da razdoblje "bonace" ne prođe bez uzbuđenja pobrinuo se Fuller koji se sam izbacio iz igre u 25. minuti. Zaradio je izravni crveni karton nagazivši namjerno Ivanovića po preponama kad je lopta već davno bila pobjegla.

Terry u 32. minuti pogađa prečku i počinje novi val Chelseajevog pritiska. No, bez učinka. Drogba kasni i na Meirelesov ubačaj, a Lampard gađa preko gola. Najatraktivniju priliku poluvremena imao je Ivanović u 41. kad je poluvolejem snažno zatresao gredu udarcem iskosa.

Nastavljen je presing Chelseaja bez učinka i u prvih petnaestak minuta nastavka, a onda je Terry u 60. minuti se pokušao sam i zamalo uspio. Udarac s ruba kaznenog prostora prohujao je pored gola. Kad je sve bilo savršeno izvedeno, ispriječio bi se sjajni Begović. Tako je u 67. paradom izvukao loptu iz gornjeg desnog kuta nakon Drogbinog savršeno izvedenog slobodnog udarca.

Međutim, ni Begović nije uspio spriječiti Drogbu minutu kasnije kad mu je Mata fino podvalio loptu gotovo na vrhu točke jedanaesterca. Napadač je zaobišao vratara i donio željeno vodstvo Chelseaju.

Chelsea je postigao još jedan gol, ali nije priznat zbog očitog zaleđa. Mata je iz slobodnog udarca pogodio stativu, a Luiz pospremio loptu u mrežu nakon Ramiresova ubačaja, ali kad je bio već nekoliko metara u zaleđu.

Potpuna suprotnost u odnosu na Chelsea bio je Liverpool koji je poražen u Sunderlandu 1:0. Gosti su bili potpuno nekreativni, bezidejni, a poraženi su zahvaljujući jednom pomalo apsurdnom golu. Time je Liverpool ostao devet bodova od četvrtog mjesta, a postoji mogućnost da će se ta "provalija" dodatno raširiti jer Arsenal svoju utakmicu igra u ponedjeljak. Za navijače Liverpoola ovakva predstava nije dobra vijest i stoga što se u utorak igra odgođeni Merseyside derbi.

Prvih 45 minuta bila klasična "uspavanka". Redsima je trebalo pola sata da iskombiniraju prvu pravu priliku, a i tu je upropastio Kuyt mlakim udarcem koji je Mignolet lako ukrotio.

Koliko je prvo poluvrijeme bilo dosadno, drugo je počelo komičnim golom Bentdnera. udarac sa strane odbija se prvo o stativu, od nje o Reininu glavu, opet o stativu, da bi Danac dočekao priliku i pospremio loptu u mrežu.

Pokušao je Dalglish ubacivanjem Gerrarda i Carrolla nešto promijeniti, međutim Liverpool je nastavio krizu igre i rezultata, ponajviše zbog manjka kreativnosti u zadnjoj trećini terena.

Blackburn je ostvario jednu od najvažnijih pobjeda sezone u Wolverhamptonu jer je s gurnuo domaćina još dublje u zonu ispadanja, a od nje se dodatno udaljio. Roversima je ovo bila druga gostujuća pobjeda sezone.

S dva atraktivna gola za to se pobrinuo Hoilett. U 42. minuti s desetak metara volejem je pospremio prvi gol nakon što ga je pronašao Davis. U 68. minuti Hoilett s nekih 25 metara snažno i precizno odapinje u Hennesseyjev kut za još ljepši gol.

Aston Villa je pak ugrabila iznimno vrijednu pobjedu protib Fulhama doslovno u posljednjim sekundama. U trećoj minuti sudačke nadoknade Gardner puca, vratar Scwarzer ne uspijeva to ukrotiti, a odbijenu loptu u gol šalje Weimann, i to iz drugog pokušaja. Momčad iz Birminghama time je pobjegla od zone ispadanja na 11 bodova.

• Obrisan korisnik11.03.2012. u 08:30
    sinoc mi je nesto blokiralo pa nisam mogao reci sve sto mi je na srcu,mozda je tako i bolje. Jedan Chelsea mjenja trenere jer su na 4. mjestu i jos uvijek aktivni u LP,Liverpool to ne radi i ja ne shvacam zasto. Koji je to uspjeh dosad koji drzi Dalglisha na klupi,mozda Carling Kup,ako jeste onda... [više na forumu]
  • LivFan11.03.2012. u 00:24
    budi navijac koji ce bodrit klub i kad gubi i kad pobjeduje, nista vise, a ne odmah trazit da kenny ode. ni meni nije drago kad gube, ali i to je sastavni dio igre, neovisno o tome kako igraju (dobro ili lose) treba im 100 sansi za 1 gol, penali su na razini hokeja, a velik klub je, ali nazalost to... [više na forumu]
    LivFan
  • Obrisan korisnik10.03.2012. u 23:49
    ajde poolovi navijaci nema smisla obrusiti se na klub,ja koji bi trebao biti glory hunter kako vi to kazete znam da cu uvjek bit tu uz klub koji mi toliko znaci,zato glave gore
  • Obrisan korisnik10.03.2012. u 23:10
    livfan@ pa covjece kakav bi bio navijac ako ne bi od svog kluba ocekivao naj? sta sam trebo ocekivat isapdanje iz lige? tebi ne smeta kada netko liverpool smatra malim klubom? veliki klub jesmo iako smo u extra krizi a ako zelimo i ostati ovakve sezone se ne smiju dogadjati pa cak i da osvojimo FA... [više na forumu]
  • LivFan10.03.2012. u 20:14
    ajde, bogati prestani da seres, ako se ne varam i ti si isto bio jedan od onih koji su one polusezone nakon par dobrih rezultata, kad je kenny preuzeo liverpool, najavljivao iduce sezone napad na titulu, a sad tu seres kak ne valja ovo, kak ne valja ono, budi navijac i kad se gubi i pobjeduje... [više na forumu]