Premiership, 28. kolo, 10.03.2012, 13:45 h
Bolton
Bolton 2:1 Queens Park Rangers
Queens Park Rangers

Ante Zovko • subota, 10.03.2012.

Desetak minuta na terenu bilo je dovoljno Ivanu Klasniću da donese zlata vrijedne bodove Boltonu protiv Queens Park Rangersa kojima se njegova momčad izvukla iz zone ispadanja.

Bolton je na otvaranju 28. kola Premier lige svladao QPR 2:1 i preskočio goste na 16. poziciji. Junak Wanderersa bio je hrvatski napadač Ivan Klasnić kojem je Owen Coyle dao priliku od 81. minute, a on mu je uzvratio golom koji bi mogao mnogo značiti Boltonu u borbi za ostanak.

Sama utakmica oblilovala je kontroverzama jer nije priznat očigledno regularan gostujući gol, a Rangersi su izjednačili golom iz zaleđa.

Londončani su očigledno bili bolja momčad na startu susreta, a dokazali su to i u dva navrata nakon dvadesetak minuta igre. U 18. Zamora je na Cisseovu asistenciju zatresao prečku ljevicom, a u 20. nastala je najspornija situacija u dotadašnjem dijelu susreta.

Barton je nabacio iz kuta s lijeve strane, a Hill upućuje loptu u gol. Bogdan je uspijeva izbiti jednom rukom, ali, kako je pokazala televizijska snimka, očigledno kad je lopta cijelim obujmom prešla gol-liniju. Sucima je to promaknulo i dalje se krenulo bez pogodaka.

Situacija je postala još gora za goste kad je u 37. minuti Bolton poveo. Miyaichi, iz slobodnog udarca kratko dodaje Daviesu, ovaj Petrovu na suprotnoj, lijevoj strani. Bugarin prosljeđuje Reamu, a ovaj asistira Pratleyju koji, nečuvan u šesnaestercu, pogađa glavom.

Nepravda iz prvog poluvremena QPR-u se vratila početkom drugog novom nepravdom. Wright-Phillips produžio je loptu prema Cisseu koji se u tom trenutku nalazio u zaleđu. Lopta se odbila o Pratleyja, no napadač je već bio ispred obrane. Francuz nije oklijevao, prihvatio loptu i plasirao je odmjerenim udarcem pored nemoćnog Bogdana.

Rangersi su zavladali terenom u prvom dijelu drugog poluvremena, no nisu mogli do pravih, konkretnih prilika. Cisse je pokušao u 79. minuti neuspješno škaricama, a u 82. nastao je kaos u domaćoj obrani. Nakon pravog malog flipera, lopta je otišla iznad prečke.

Klasnić je postao čovjek odluke u 87. minuti nakon što mu je Miyiachi pripremio priliku za mat. Mladi Japanac primio je loptu ispred gostujućeg šesnaesterca i lijepo dodao hrvatskom napadaču koji se izborio za poziciju između dva gostujuća braniča prije nego što je poslao loptu u Kennyjev suprotni kut.