Primera División, 28. kolo, 18.03.2012, 12:00 h
Levante 1:0 Villarreal
Villarreal

Levante slavio u sudačkoj nadoknadi

Mišo Gulić • nedjelja, 18.03.2012.

Nakon iznimno loših i negledljivih 90 minuta, Levante je debelo u sudačkoj nadoknadi postigao gol kojim je svladao Villarreal i koji ga još uvijek drži u "europskoj" zoni.

Levante - Villarreal 1:0 (0:0)

Stadion: Estadio Ciudad de Valencia
Suci: Carlos Gomez; Juan Galindo, Luis Martínez

Strijelac: Xavi Torres 90+2'

Levante: Munúa, Javi Venta, Juanfran, Cabral, Ballesteros, Valdo, Iborra (od 72. Farinos), Barkero (od 67. Suarez), Xavi Torres, Koné, Ghezzal (od 82. El Zhar).
Trener: Juan Ignacio

Villarreal: Diego López, Zapata, Musacchio, Joan Oriol, Mario, Senna, Soriano, Castellano (od 71. Marchena), Nilmar (od 90. Camunas), Rubén, Martinuccio (od 79.Perez).
Trener: José Molina

Susret Levantea i Villarreala objema je momčadima bio od izuzetnog značaja, domaćinu zbog očuvanja realnih izgleda za neko od mjesta koja vode u Europu, dok gostima gori pod nogama u borbi za opstanak. U utakmici u kojoj je jedini iole solidan potez bio zgoditak u sudačkoj nadoknadi,sasvim razumljivo, daleko više razloga za zadovoljstvo imali su domaćini.

Igra iz prvog dijela, s tek dva udarca s jedne i jednim s druge strane, od čega tek jednim u okvir gola i to slabašnim pokušajem Bakera iz šeste minute, prilično jasno će dočarati kako su gledatelji svjedočili antipropagandi nogometa dviju momčadi.

Otvaranje drugog dijela pripalo je gostima, a uz nekoliko ne odveć preciznih pokušaja, jedini vrijedan pažnje djelo je Nilmara iz 51. minute. No, bilo je to kratkog vijeka, jer su momčadi ponovno zaredale s greškama, a sva igra odvijala se na sredini terena.

Sve do devedesete minute i sudačke nadoknade na terenu se nije događalo ništa što bi dalo naslutiti silnu nervozu koja će potom uslijediti i u kojoj se sudac podijeliti nekoliko žutih kartona, od čega je dva u dvije minute zaradio Marchena.

Kada se očekivao posljednji sudački zvižduk, Ruben Suarez je pronašao Xavija Torresa koji trese mrežu za iznimno veliku pobjedu Levantea od 1:0.