Primera División, 28. kolo, 17.03.2012, 20:00 h
Sevilla 0:2 Barcelona
Barcelona

Xavi, Iniesta i Messi prejaki za Sevillu

Ivan Dominik • subota, 17.03.2012.

U kasnijem terminu od prvih utakmica španjolske Primere, odigrana je utakmica između Seville i Barcelone, koja je slovila za najjaču utakmicu dana. Katalonci su u sklopu 28. kola najjačeg španjolskog nogometnog natjecanja došli u goste ekipi iz Andaluzije, a kući su se vratili s punim plijenom.

Sevilla - Barcelona 0:2 (0:2)

Sevilla, Stadion - Ramon Sanchez Pizjuan
Sudac: Jose Luis Gonzalez
Strijelci: Xavi Hernandez 18', Messi 25' (Barcelona)

Sevilla: Palop, Navarro, Escude, Spahić (od 68. Cala), Luna, Rakitić (od 58. Trochowski), Medel, Manu, Reyes (od 63. Perotti), Navas, Kanoute

Barcelona: Valdes, Adriano (od 85. Puyol), Mascherano, Pique, Alves, Busquets, Fabregas (od 69. Keita), Xavi (od 81. Sanchez), Iniesta, Messi, Pedro

Sevilla i Barcelona počeli su subotnji derbi u najjačim mogućim sastavima na Sanchez Pizjuanu u prijestolnici Andaluzije. Od prve se minute u sastavu domaćih na mjestu zadnjeg veznog našao i Ivan Rakitić, dok velikih iznenađenja u sastavima nije bilo.

Utakmicu je bolje otvorila katalonska momčad koja je preuzela inicijativu na terenu, a u uvodnim su minutama golu Seville priprijetili Adriano i Pedro, no njihove su udarce lako apsolvirali braniči domaćih na čelu s vratarom Andersom Palopom. Sevilla je prvi put zaprijetila u 14. minuti dvoboja kada je udarac glavom najisturenijeg napadača domaćih, Frederica Kanoutea, otišao pored gola.

No, nakon nekoliko dobrih prilika s obje strane, Barcelona je već u 18. minuti došla do rezultatske prednosti kada je Xavi zatresao mrežu Andalužana. Međutim, rezultat 1:0 za goste nije dugo stajao na semaforu jer je Lionel Messi već u 25. minuti utakmice udvostručio vodstvo svoje momčadi, nakon što ga je fino uposlio Andres Iniesta.

Barcelona je i nakon 2:0 nastavila prijetiti, Sevilla je sve češće morala pribjegavati prekršajima pa su zaredali i žuti kartoni s obje strane. Najaktivniji igrač gostiju bio je Pedro, dok su domaći rijetko dolazili u šansu za gol. No, u 33. minuti je Sevilla imala odličnu priliku kada je pucao Manu, ali je njegova loptu pogodila stativu gola Victora Valdesa. Do kraja poluvremena se rezultat nije mijenjao, Barcelona je bila bolja momčad koja je prijetila u nekoliko navrata preko Inieste, Pedra i Fabregasa, dok su domaći imali samo nekoliko prilika u kojima je neprecizan bio Malijac u špici njihova napada.

Drugo poluvrijeme nije počelo zanimljivim događanjima na terenu, Daniel Alves se nakratko ozlijedio, ali se uspio vratiti u igru. Zaredali su prekršaji domaćina, a nemoćna je Sevilla već u 58. minuti morala napraviti prve promjene. Tada je izašao Rakitić, koji nije pružio zamjetniju rolu, a umjesto njega je u igru ušao Nijemac poljskih korijena Piotr Trochowski. Barcelona je polako počela zatvarati utakmicu, a zamjene domaće momčadi nisu bitno poboljšale i osvježile Sevillu.

Velikih uzbuđenja do kraja nije bilo, Messi i Pedro su nastavili prijetiti Palopovom golu, dok su se i s druge strane u prilikama nalazili igrači Seville. Međutim, niti jedna lopta nije našla put do mreže već su svi pokušaji završavali pored gola, u bloku ili u rukama vratara. Stoga je utakmica završena pobjedom Barcelone od 2:0, a vrijedno stečena nova tri boda pomogla su katalonskom klubu da se približi Realu na sedam bodova zaostatka, premda Kraljevski klub svoju utakmicu igra u nedjelju.

• danchy18.03.2012. u 10:10
    uvijek se moraju naći biseri poput yakov-a koji traže dlaku u jajetu... a jbg kad se ne nema pametnijeg posla... VISCA EL BARCA E VISCA EL CATALUNYA
    danchy
  • Yakov18.03.2012. u 02:18
    ne želim od ovog stvarat veliku stvar jer je barcina pobjeda čista, ali ako je i bilo nekog kontakta sigurno nije bio tako jak kao što ga je adriano prikazao. a kad je u pitanju adriano dovoljno je pogledat ovaj video