Primera División, 28. kolo, 18.03.2012, 16:00 h
Mallorca 2:1 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Mallorca izdržala opsadu

Mišo Gulić • nedjelja, 18.03.2012.

Mallorca je u okviru 28. kola, nakon puno muke, došla do tri izuzetno važna boda u srazu s Atletico Madridom, a dok su domaći uspjeli pobjeći iz opasne zone, gosti su "pobjegli" od pozicije koja znači igranje u Europi naredne sezone.

Mallorca - Atletico Madrid 2:1 (0:0)

Stadion: Iberostar Estadi, gledatelja: 13000
Suci: Javier Alvarez; Luis Sáez, Sergio Castaner

Strijelci: Pereira 49'; Godin (AG) 47', Falcao 66'

Mallorca: Aouate, Chico, Nunes, Ramis, Caceres, Tejera (od 42. Tissone), Marti, Pereira, Casadesus, Castro (od 82. Pina), Hemed (od 55 Hemed).
Trener: Joaquín Caparrós

Atletico Madrid: Courtois, Juanfran (od 66. Merida), Miranda, Godin, Filipe, Suarez (od 59. Turan), Gabi, Salvio, Adrian, Koke, Falcao.
Trener: Diego Simeone

Početno zatišje i prvih prilično loših 25 minuta u nastavku je zamijenila izuzetno uzbudljiva predstava u kojoj je viđen autogol, crveni karton, promašeni jedanaesterac i ogromna opsada gola Mallorce posljednjih pola sata.

Prvih 20 minuta nije ponudilo pretjerano sadržajan nogomet, tek je Suarez za Atletico u 14. minuti pokušao glavom, ali njegov udarac nije pronašao svoj cilj. Prva prijetnja domaćih stigla je tek u 24. minuti nakon pokušaja Castra, nakon čega je Mallorca zagospodarila terenom i bila opasniji protivnik.

Novi dobar pokušaj zbio se u 39. minuti, Tejera je okušao svoj udarac, a dvije minute potom i Nunes je bio u izglednoj situaciji, međutim, na odmor se ipak otišlo s početnih 0:0.

Odmah na otvaranju nastavaka cijeli niz uzbudljivih situacija, svih vrsta. Naime, u 47. minuti Godin nije imao sreće pa je loptu spremio u vlastitu mrežu za vodstvo Mallorce od 1:0, a samo dvije minute potom na semaforu je zasvijetlilo 2:0 kada je na asistenciju Casadesusa zabio Pereira.

U 54. minuti Ramis je skrivio jedanaesterac i pritom zaradio izravno isključenje te tako ponudio priliku gostima da se vrate u utakmicu, no Falcao promašuje s 11 metara.

Ipak, Falcao se za promašaj iskupio u 66. minuti kada je smanjio rezultat na 2:1, a samo dvije minute potom Merida je bio u sjajnoj prilici da stvari vrati na početak, ali njegov udarac je prohujao tik uz vratnicu.

Gosti iz Madrida su tada u potpunosti potisnuli domaće na njihovu polovicu, pokušavali su Adrian i Merida dva puta, no rezultat je i dalje ostao nepromijenjen. Nove prilike za Atletico propustili su Turan i Godin, a posljednju priliku na nozi je imao Salvio, no ni on nije bio precizan pa su domaći ipak stigli do vrlo važna tri boda.