Primera División, 28. kolo, 19.03.2012, 21:00 h
Espanyol
Espanyol 3:1 Racing Santander
Racing Santander

Ante Dubravac • ponedjeljak, 19.03.2012.

U posljednjem susretu 28. kola španjolskog nogometnog prvenstva nogometaši Espanyola dočekali su Racing Santander. Unatoč ranom vodstvu gostiju Espanyol je s tri pogotka došao do preokreta i važne pobjede.

Espanyol - Racing Santander 3:1 (2:1)

Barcelona, Cornella-El Prat
Sudac: Carlos Velasco Carballo
Strijelci: Verdu 26', Coutinho 33', Moreno 80' / Stuani 12'

Espanyol: Casilla, Didac, Amat, Moreno, Lopez, Gomez, Forlin, Coutinho (od 87. Vazquez), Verdu (od 70. Romaric), Garcia (od 41. Weiss) i Uche
Racing Santander: Tono, Fernandez, Bernardo (od 46. Torrejon), Gonzalez, Perez, Gullon, Colsa, Samperio (od 60. Diop), Gonzalez, Arana (od 70. Kennedy) i Stuani

Uvjerljivom pobjedom protiv Rayo Vallecana nogometaši Espanyola su u prošlom kolu napokon prekinuli crnu seriju od čak pet susreta u kojima nisu došli do tri boda. S druge strane Racing je posljednju pobjedu zabilježio prije više od dva mjeseca i zbog toga se nalaze u opasnoj zoni klubova kojima prijeti ispadanje iz Primere.

Poslije samo 12 minuta igre, iz prve ozbiljnije situacije, gosti su došli do vodstva. Adrian Gonzalez je lijepo pronašao Christiana Stuanija koji s desetak metara zabija pokraj nemoćnog domaćeg vratara. Već u idućem napadu domaćini pokušavaju uzvratiti preko Garcije, međutim veće opasnosti nije bilo.

Nakon primljenog pogotka domaćini su preuzeli inicijativu što im se isplatilo u 26. minuti kada prekrasnim pogotkom na 1:1 izjednačava kapetan Espanyola Verdu. Pritisak domaćina se nastavio i dalje pa u 33. minuti dolaze do potpunog preokreta. Nakon centaršuta s desne strane, gostujuća obrana je odbila loptu do Coutinha koji neobranjivo sa 17 metara pogađa za vodstvo 2:1.

Do isteka prvih 45 minuta Espanyol je imao još nekoliko poluprilika te je sasvim zasluženo na odmor otišao s vodstvom iako je igra koju su pružili domaći nogometaši bila daleko od neke nezaboravne partije.

Problemi za Racing su se nastavili početkom drugog poluvremena kada Marcos Gullon neoprezno zarađuje drugi žuti, isključujući crveni karton te dodatno otežava posao svojoj momčadi u pokušaju da dođe barem do izjednačenja. Espanyol je bez problema kontrolirao susret i koristio brojčanu prednost, ali opasnosti za gostujućeg vratara nije bilo.

U 77. minuti dobru priliku za svoj drugi pogodak je imao mladi Coutinho, ali njegov udarac je otišao visoko preko gola. Konačno rješenje susreta gledatelji na El Pratu vidjeli su deset minuta prije kraja kada se u gužvi u gostujućem šesnaestercu najbolje snašao Moreno i glavom iz blizine zabio za zasluženu pobjedu Espanyola.

U idućem kolu, već u četvrtak, 22. ožujka Racing će biti domaćin Sevilli dok Espanyol gostuje kod Betisa.