Granada bolja od Bilićevog Sportinga

Bojan Meštrović • subota, 17.03.2012.

Odigrane su prve tri utakmice 28. kola španjolske Primere, a da nije bilo pogotka Osasune pred kraj susreta sa Zaragozom, domaće momčadi bi upisale sve tri pobjede.

Pretposljednji Sporting je u Granadu doputovao s nadom da može iskoristiti slabu formu domaćina i nanijeti im četvrti poraz u nizu te se istovremeno pokušati izvući iz zone ispadanja.

Utakmica ipak nije krenula tim putem. Već u trećoj minuti je Granada povela preko Carlosa Martinsa, koji je se odlučio na izravni udarac iz slobodnjaka s lijeve strane i time iznenadio vratara Juan Pabla. Nastavio se pritisak domaće ekipe, a kada su se gosti napokon oslobodili i zaigrali otvorenije, zadesio ih je novi šok. Granada je složila fantastičnu akciju u kojoj je Benitez u stopostotnu priliku izbacio Siqueira, a on je bio precizan za udvostručenje domaćeg vodstva.

U 56. minuti Benitez je odlično pucao iz slobodnog udarca s 25 metara, ali lopta je odsjela na prečki i završila izvan granica igrališta. Već dvije minute kasnije, Martins je lobom umalo dodatno povećao rezultat, ali vratar Sportinga je nakon nespretne reakcije loptu ipak uspio zaustaviti na gol-crti. Gosti su imali velikih problema sa stvaranjem prilika protiv puno bolje Granade.

Mate Bilić je odigrao posljednjih 15 minuta za momčad Sportinga, ali se nije našao u prilici za pogodak. Njegov kolega u napadu, Colunga, se u posljednjoj minuti sudačke nadoknade sjajno snašao i lobom s vrha šesnaesterca postavio konačnih 2:1. Zbog prigovora o zaleđu, ranije zamijenjeni Martins je zaradio crveni karton.

Granadi je nakon negativnog niza ova pobjeda odlično došla, te sada s veće udaljenosti može mirnije pratiti borbu za opstanak.

Pobjeda Getafea, Osasuna spasila bod

Real Sociedad je prethodnih sedam kola naizmjence pobjeđivao kući i gubio u gostima, a i danas se ta serija nastavila. Nažalost, danas je Sociedad igrao u predgrađu Madrida protiv Getafea i vrlo nesretno izgubio. Utakmica je bila bez golova i već se primicala svome kraju, a onda je u 82. minuti vratar Bravo loše reagirao na ubačaj i odbio loptu u svog braniča Martineza, nakon čega se ona otkotrljala u gol i donijela slavlje domaćinima.

Najslabija momčad prvenstva, Zaragoza, je bila vrlo blizu pobjede protiv petoplasirane Osasune. U 86. minuti su domaćini poveli i bili nadomak pete pobjede u sezoni. Helder Postiga je primio loptu na dvadesetak metara, neometan se okrenuo prema golu i odličnim udarcem pogodio malu mrežicu za vodstvo Zaragoze. "Hat-trick" domaćih ekipa spriječio je dvije minute kasnije Roversio pogotkom glavom nakon što je Cejudo izveo korner, a Garcia loptu prenio na drugu stativu.