Damir Žbulj • nedjelja, 18.03.2012.

Zanimljivo je bilo u posljednja dva susreta njemačke nogometne Bundeslige. U oba dvoboja gledatelji su mogli vidjeti po pet pogodaka, a identične pobjede ostvarili su klubovi koji su u četvrtak u Europskoj ligi osigurali četvrtinu finala tog natjecanja.

Schalke je u četvrtak svladao Twente plasiravši se tako u četvrtinu finala Europske lige gdje ih čeka krvnik Manchester Uniteda, Athletic Bilbao. Mogli su se tako u miru posvetiti dvoboju s posljednje plasiranim Kaiserslauternom i lovu na poziciju u Ligi prvaka iduće sezone.

Nije dobro krenulo po goste, već je u trećoj minuti u rezultatskom zaostatku. Ubacio je kapetan Tiffert, a na pet metara glavom je loptu u mrežu pospremio Rodnei

No, primljeni pogodak samo je izgleda razbudio Schalke, koji je preokretom stigao do uvjerljive pobjede. Sve pokušaje zaustavljala je obrana Kaiserslauterna, ali su domaći nogometaši ipak kapitulirali pet minuta prije odlaska na odmor. Fenomenalno je s nekih 20-ak metara Holtby uputio projektil prema vratima Sippella, a vratar Kaiserslauterna bio je nemoćan. Do odlaska na odmor Schalke je u potpunosti preokrenuo rezultat, a još jedan dvoboj nije mogao proteći bez Huntelaarova doprinosa. Fuchs se izborio za loptu, sjurio prema kaznenom prostoru, a Nizozemac je s desetak metara neumoljiv, za 1:2 i zadovoljni odlazak u svlačionicu gostujućih igrača.

U nastavku utakmice Schalke je dokrajčio suparnika, a u listu strijelaca upisao se i Raul, i to već nakon pet minuta igre u drugom dijelu. Akciju Draxlera i Farfana zaključio je legendarni Španjolaca odličnim udarcem s 20-ak metara. Rijetki su njegovi golovi izvan kaznenog prostora, a ovaj je bio posebno atraktivan.

Devet minuta prije kraja, nakon školske kontre i brze akcije Holtbyja, Farfan je matirao domaćeg vratara, za konačnih 1:4. Kaiserslautern je ovim porazom i dalje na dnu bundesligaškog poretka, dok je Schalke ovo pobjedom na četvrtoj poziciji odmaknuo petom Bayeru na okruglih deset bodova. U idućem kolu upravo će se ti suparnici naći na Areni u Gelsenkirchenu, dok Kaiserslautern gostuje kod još jednog davljenika, Freiburga.

S identičnih 4:1, Hannover je svladao Jajalov Köln, a hrvatski igrač zbog crvenog kartona u prošlom kolu pauzira tri susreta.

Hannover je također u četvrtak osigurao četvrtinu finala Europske lige, gdje će snage odmjeriti s još jednim španjolskim klubom, madridskim Atleticom, a u nedjeljnom bundesligaškom dvoboju koncentrirao se na novu pobjedu i lov na pozicije koje i iduće sezone vode u europska kup natjecanja.

Poveli su domaći u 19. minuti igre preko Stindla, no, pred sam odlazak na odmor gostim je nadu u pozitivan rezultat vratio Pezzoni, koji je glavom pospremio lotu u mrežu.

U nastavku dominacija Hannovera i tri pogotka u mreži gostiju. Prvo je Schlaudraff realizirao kazneni udarac u 61., da bi u 67. minuti Mame Biram Diouf povisio rezultat na 3:1. Isti igrač dovršio je posao sedam minuta prije kraja svojim drugim pogotkom, za konačnih i uvjerljivih 4:1.

Hannover sada za šestim Werderom zaostaje samo jedan bod, a u idućem kolu očekuje ih put u München, kod ponovno zahuktalog Bayerna. Köln će na svom travnjaku tražiti iznenađenje protiv aktualnih prvaka, dortmundske Borussije.