Bundesliga, 26. kolo, 16.03.2012, 20:30 h
Hoffenheim 1:2 Stuttgart
Stuttgart

Ibišević s dva gola potopio bivši klub

Borna Rupnik • petak, 16.03.2012.

U petak navečer odigrana je prva utakmica 26. kola njemačkog nogometnog prvenstva, a Stuttgart je na gostovanju kod Hoffenheima slavio 2:1. Pogotke za pobjedu postigao je bivši napadač Hoffenheima, Vedad Ibišević...

Bosanskohercegovački napadač Vedad Ibišević ovog je siječnja preselio iz Hoffenheima u Stuttgart, a u međusobnom susretu svoje bivše i sadašnje momčadi s dva je pogotka presudio pobjednika.

Vodstvo je gostima donio već u osmoj minuti, na asistenciju Khalida Boulahrouza, a isti se dvojac za povećanje prednosti Stuttgarta pobrinuo netom prije odlaska na odmor. Boulahrouz je ubacio, a Ibišević zabio glavom za 2:0.

Hoffenheim je u drugom poluvremenu pritisnuo goste kako bi pokušao doći do izjednačenja, makar je i Stuttgart imao poneku poluprigodu za treći pogodak. U 74. minuti, međutim, Sejad Salihović s 11 metara smanjuje rezultat i vraća punu neizvjesnost susretu.

Stuttgart se do kraja branio i obranio te kući nosi tri vrijedna boda. U posljednje je četiri utakmice osvojio njih deset i nastavit će sanjati o poziciji koja vodi u europska natjecanja.

Hrvatski napadač Srđan Lakić, koji je iz Wolfsburga posuđen u Hoffenheim upravo nakon prodaje Ibiševića Stuttgartu, nije igrao zbog ozljede.