Maj Gašparac • subota, 17.03.2012.

Mario Mandžukić odigrao je odličnu utakmicu za svoj Wolfsburg na gostovanju kod Nürnberga. Vukovi su slavili 3:1, a hrvatski napadač postigao je jedan pogodak i asistirao za preostala dva. Pobjede su ostvarile i Borussia (D) te Borussia (M), a Freiburg je produbio rezultatsku krizu HSV-a.

Nogometaši Wolfsburga slavili su na gostovanju kod Nürnberga 3:1, a odličan susret u momčadi Vukova odigrao je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić. Utakmica je izvrsno započela za domaće nogometaše koji su poveli nakon devet minuta igre. Strijelac je bio Daniel Didavi, no ta prednost nije dugo potrajala. Šest minuta kasnije Vukovi su poravnali rezultat pogotkom Marija Mandžukića. Hrvatski reprezentativac pogodio je glavom iz blizine nakon centaršuta Marcela Schafera.

Nogometaši Wolfsburga nastavili su prijetiti vratima domaćina, a do rezultatskog preokreta su stigli u 24. minuti. Mandžukić je ovaj put bio u ulozi asistenta, a za 2:1 je pogodio Patrick Helmes. Gostujući nogometaši do kraja poluvremena nastojali su postići joö jedan zgoditak, a vrlo blizu su bili u 40. minuti, no tada je Mandužkićev udarac odsjeo na vratnici.

Vukovi su nastavili s dobrom igrom i u drugom dijelu, te brzo došli i do trećeg zgoditka. Ponovno je strijelac bio Helmes, a asistent Mandžukić. Rezultat se do kraja utakmice viöe nije mijenjao.

Borussia iz Mönchengladbacha slavila je 2:1 na gostovanju kod Bayer Leverkusena i tako momčadi Vedrana Ćorluke nanijela drugi uzastopni poraz. Nogometaši Borussije u vodstvo su stigli već u sedmoj minuti, strijelac je bio Marco Reus, a isti igrač mogao je ubrzo i udvostručiti prednost svoje ekipe, no nije bio uspješan. Nogometaši Bayer Leverkusena nastojali su izjednačiti rezultat, pokušavali su Michal Kadlec, Renato Augusto i Stefan Reinartz, ali se rezultat do kraja prvog dijela nije mijenjao.

Domaći nogometaši i u drugom dijelu nastavili su s pritiskom, a uspjeli su postići izjednačujući pogodak u 75. minuti, pogodio je tada sa šest metara Stefan Kießling, no taj rezultat je stajao na semaforu tek 13. minuta. U završnici utakmice Borussija je izborila tri boda zahvaljujući brzoj akciji koju je realizirao Igor de Camargo, a asistent je bio Reus.

Borussia iz Dortmunda pobijedila je 1:0 Werder na svojem terenu i tako, barem privremeno, povećala svoju prednost nad drugoplasiranim Bayernom na osam bodova. Nogometaši prvoplasirane momčadi Bundeslige poveli su u osmoj minuti. Strijelac za 1:0 je bio Shinji Kagawa, koji je pogotkom obilježio svoj 23. rođendan. Domaći nogometaši nastavili su prijetiti i nastojali uvećati svoje vodstvo. No, udarce Ilkaya Gündogana i Roberta Lewandowskog zaustavio je vratar Werdera Roman Weidenfeller, a Sebastian Kehl je u 35. minuti pogodio vratnicu.

S minimalnom prednošću domaćina završeno je prvo poluvrijeme, a pritisak domaćina se nastavio i u drugom dijelu. Pokušavali su vodstvo udvostručiti Kagawa, Lewandowski i Lukasz Piszczek, no obrana Werdera uspjela je izdruati pritisak te se rezultat više nije mijenjao.

Nogometaši Freiburga slavili su na gostovanju u Hamburgu rezultatom 3:1 i dodatno produbili krizu HSV-a, koji već pet utakmica ne zna za pobjedu. Poveli su gosti u 20. minuti, strijelac je bio Johannes Flum, nogometaši HSV-a zatim su nastojali poravnati rezultat, no nisu imali uspjeha, a pet minuta prije kraja poluvremena gosti su uspjeli udvostručiti svoju prednost.

Pogodio je tada Cedric Makiadi , a asistirao mu je bivši igrač Zagreba Mensur Mujdža. Mreže su zatim mirovale sve do 72. minute kada je Makadi postigao svoj drugi zgoditak za velikih 3:0 Freiburga. Do kraja utakmice HSV je uspio tek smanjiti zaostatak, strijelac utješnog pogotka za domaćine je bio hrvatski nogometaš Ivo Iličević, koji je pogodio udarcem s deset metara. Priliku za pogodak je imao i Mladen Petrić u samoj završnici susreta, no nije bio precizan.

Nogometaši Augsburga pobijedili su na domaćem terenu Mainz rezultatom 2:1. Mreue su na SGL Areni mirovale do 35. minute, a tada je Sami Allagui doveo Mainz u vodstvo, no prednost gostiju nije dugo potrajala. Nogometaši Augsburga probili su obranu Mainza sedam minuta kasnije, a strijelac izjednačujućeg zgoditka bio je Ja-Cheoul Koo, koji je pogodio s ruba kaznenog prostora. Rezultat se u prvom poluvremenu više nije mijenjao, a domaći nogometaši uspjeli su povesti u 51. minuti. Bio je precizan tada Sebastian Langkamp koji je pogodio udarcem glavom iz blizine te postavio konačan rezultat utakmice.