Bundesliga, 26. kolo, 17.03.2012, 18:30 h
Hertha Berlin 0:6 Bayern
Bayern

Bayern razbio Herthu

Maj Gašparac • subota, 17.03.2012.

Nogometaši Bayerna "pregazili" su Herthu na gostovanju u Berlinu. Konačan rezultat utakmice je bio visokih 6:0, a s tri postignuta pogotka posebno se istaknuo Arjen Robben.

Nogometaši Bayern Münchena na gostovanju u Berlinu riješili su sve dvojbe oko pobjednika u prvih 20 minuta. Obrana domaćina izdržala je samo devet minuta, prvi pogodak za goste postigao je Thomas Müller nakon udarca iz kuta, a tri minute kasnije Bavarci su udvostručili svoje vodstvo. Pogodio je tada Arjen Robben, a asistirao mu je Müller.

Isti dvojac zaslužan je i za treći zgoditak Bayerna. Müller je izborio kazneni udarac, a Nizozemac je bio precizan s bijele točke. Do kraja poluvremena Robben i Müller su još nekoliko puta zaprijetili, a pogodak za domaćine je pokušao postići Adrián Ramos, no rezultat se nije mijenjao.

Vezane vijesti

U drugi dio utakmice izvrsno su ušli gostujući nogometaši te vrlo brzo postigli još dva pogotka. Prvo je u 50. minuti u kaznenom prostoru Herthe prekršajem zaustavljen Franck Ribéry, a Mario Gomez je realizirao jedanaesterac. Minutu kasnije za 5:0 udarcem s pet metara pogodio je Toni Kroos.

Mreža Herthe mirovala je sljedećih 15 minuta, a u 67. minuti je Robben realizirao još jedan kazneni udarac za konačnih 6:0. Do kraja utakmice sedmi zgoditak za goste pokušao je postići i Luiz Gustavo, no nije bio uspješan.

Hrvatski nogometaš Danijel Pranjić ušao je u igru u 70. minuti umjesto Robbena, dok je Ivica Olić propustio utakmicu zbog ozljede.

• Obrisan korisnik18.03.2012. u 08:59
    Pitanje je samo oće li BVB posustati. Bayern in doslovno puše za vraton. 4 boa razlike je dobra prednost, ali moraju paziti da ne kiksaju. Po trenutnoj formi prije će oni nego Bayern. Mada, Bavarci su još u LP i teže in je na dva fronta, ali klupa in je daleko šira od Borussijine.
  • imberlan18.03.2012. u 01:03
    Ovih dana je samo pitanje koliko će Bayern utrpati golova svojim protivnicima. Prestrašno djeluju.