MAXtv Prva liga, 23. kolo, 24.03.2012, 17:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 500
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Fejer (Bjelovar), Crnčić (Vrbovec)
Lokomotiva
Lokomotiva
Mario Musa 72'
1:0(0:0) Split
Split

Musa pogodio za tri boda Lokomotive

S Maksimira:Maj Gašparac • subota, 24.03.2012.

Nogometaši Lokomotive svladali su na Maksimiru Split 1:0, a jedini pogodak djelo je Marija Muse, koji je lijepo pogodio iz slobodnog udarca u drugom poluvremenu.

Dražen Jelić
60'
7
Ante Babić
70'
26
Nino Galović
86'
Tonći Bašić

Prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo zanimljivosti. Lokomotiva je prvi put zaprijetila u petoj minuti. Na 25 metara od gola Splita prekršaj je izborio Andrej Kramarić, pucao je Mateo Poljak, no njegov udarac bez problema hvata vratar Danijel Zagorac.

Pet minuta kasnije mogli su nogometaši Splita i nenadano doći do vodstva. Branič Lokomotive Ante Puljić nespretno je vratio loptu prema svojim vratima, no Dominik Picak je bio koncentriran i na gol liniji otklonio opasnost.

Nedugo kasnije pokušao je Puljić ugroziti i gol Splita, ali njegov udarac s 18 metara odlazi pored vratnice. Prvu ozbiljniju priliku igrači Splita su imali u 28. minuti, pucao je tada Josip Golubar s deset metara, a njegov udarac odlazi visoko iznad gola.

Do kraja poluvremena nogometaši Lokomotive su imali terensku inicijativu, ali su teško stvarali prilike, a bezopasni su bili i nogometaši Splita. U drugom poluvremenu prvi su zaprijetili Lokosi, pucao je glavom Kramarić u 49. minuti, no njegov pokušaj odlazi visoko iznad gola.

Zaprijetio je zatim udarcem s ruba kaznenog prostora i Mario Šitum, ali niti on nije bio precizan. Svoju najbolju priliku nogometaši Lokomotive imali su u 60. minuti. Tada se Šitum našao sam pred golom Splita, no Zagorac mu je obranio udarac.

Desetak minuta kasnije zaprijetio je i Split. Slobodan udarac s više od 20 metara izveo je Mirko Hrgović, ali njegov pokušaj nije bio opasan. Puno uspješniji od njega bio je Mario Musa par minuta kasnije. On je iz slobodnog udarca s 25 metara prebacio živi zid i svladao Zagorca za 1:0.

U 82. minuti pokušao je i Kramarić, a Marin Tomšić mogao je udvostručiti vodstvo svoje momčadi pet minuta prije kraja susreta, no promašio je nebranjen gol s četiri metra. Rezultat se do kraja utakmice više nije mijenjao.

Zahvaljujući ovoj pobjedi Lokomotiva se približila četvrtoplasiranom Splitu na samo bod.

U sljedećem kolu Lokomotivu očekuje utakmica protiv Dinama, dok će Split igrati sa Šibenikom.

• cimbo24.03.2012. u 22:58
    Po izvjestajima Picak je prvo ime Lokomotive ovog proljeca. Sad kad se samo sjetim Delaca koji je njegovo godiste i za kojega su novinari pisali cuda, a ovoga ni sada nitko nespominje, a mali je navodno kompletan golman tj. golman koji zna igrati nogomet i nema problema s ispucavanjem i povratnim... [više na forumu]