Alkar krenuo pobjedom

Iz ŠSD Sinj:Mišo Gulić • subota, 24.03.2012.

Prvo kolo Lige za ostanak Alkar je na svom parketu uspješno otvorio pobjedom nad momčadi Dubrovnika, ali tek nakon dramatične završnice. Silne probleme domaćima su zadavala dva novopridošla igrača gostiju, Bizaca i Petković, no velika želja na granici fanatizma ipak je presudila u korist Sinjana.

Alkar - Dubrovnik 81:78 (24:21, 21:23, 14:17, 22:17)

Sinj, ŠSD Sinj, gledatelja: 600
Suci: Radojković, Roglić, Jurčević (svi Split)

Alkar: Modrić S., Anzulović (2), Modrić M. (6), Librenjak, Rogić (11), Bubalo (19), Gaurina (17), Lozančić (5), Boban, Ćurković (5), Župić (14), Kanaet (2).
Trener: Damir Domazet

Dubrovnik: Petković (19), Bogdanović, Šapro, Karać (4), Došen (6), Oštrić (6), Hajdić M. (10), Diminić, Hajdić D., Bizaca (24), Begić (7), Perić (2).
Trener: Luko Bjelić

Iako gledatelji nisu mogli uživati u previše kvalitetnoj predstavi na sinjskom parketu gdje su Alkar i bitno redizajnirani Dubrovnik lovili važne bodove, na svoje su došli u samoj završnici gdje se do posljednjeg trenutka nije znalo ime pobjednika.

Sinjani darivali legendu Žutih

Prije samog početka susreta zbio se jedan vrlo emotivan i svečan trenutak. Naime, u goste Alkaru, kao dugogodišnji osvjedočeni prijatelj, stigao je legendarni igrač splitskih Žutih iz sedamdesetih Mihajlo Manović. No, za nešto više od tek sportskog prijateljstva bilo je zaslužno razdoblje u kojem je njegov sin, tragično preminuli Jovan Manović, nosio dres sinjskog Alkara i u kojem je nepovratno "kupio" simpatije Sinjana svojim beskompromisnim nastupima. Prigodan poklon bio je tek dio zahvale, a vrhunac je uslijedio kada je cijela dvorana petominutnim pljeskom poželjela dobrodošlicu velikom sportašu i prijatelju. Legende za legendu.

Baš kao što je to bio slučaj i prije mjesec dana Alkar i Dubrovnik su utakmicu otvorili s podosta propuha u obrani, a rezultat takve igre je bio i rezultat od 10:12 nakon nepune tri minute igre. Tricom Gaurine i koševima Ćurkovića Sinjani su u sedmoj minuti došli do 21:15, potom su obje momčadi upale u seriju grešaka, da bi četvrtina bila zaključena vodstvom Alkara od 24:21.

Nakon skoro trominutnog posta Sinjani su prvi zabili i poveli 27:21, no potom su gosti koševima Bizace i Oštrića došli na svega dva koša zaostataka (29:27), a nedugo potom nova trica Oštrića i dvojka Begića Dubrovčanima su omogućile i vodstvo od 35:36. Imali su gosti i 37:40, ali loše su odigrali u samoj završnici pa su ipak domaći na odmor otišli s minimalnom prednošću od 45:44.

Prvi dio treće četvrtine momčadi su se konstantno izmjenjivale u vodstvu, da bi s vremenskim odmakom Dubrovčani preuzeli kontrolu utakmice u svoje ruke te tricom Petkovića ostvarili pet koševa viška (53:58) pa je pred odlučujuću četvrtinu semafor pokazivao 59:61 u korist gostiju.

Gosti su posljednji period otvorili tricom Hajdića, a ostvarenih pet koševa viška su uspješno branili sve do 35. minute kada Sinjani serijom 6-1 dolaze do poravnanja rezultata (67:67). Potpuni preokret uslijedio je tri i pol minute prije kraja kada je Lozančić ubačajem za dva postavio 73:71.

Damir Domazet, trener Alkara: "Vrlo važna pobjeda za nas protiv jednog novog Dubrovnika koji sada ima dva igrača o kojima previše ne treba trošiti riječi. Čestitke mojim momcima i kompletnom stručnom stožeru na pokazanom karakteru, jer dobro znamo kroz što je sve Alkar prolazio zadnje dane. Pozivam sve da nas dođu podržati u utorak protiv Križevaca i posebno želim naglasiti da smo danas svi mi koji smo bili u dvorani, uključujući i mene kao trenera, kao i one kojih nije bilo, ali se nadam da će doći, bili Maligani."

Luko Bijelić, trener Dubrovnika: "Ova utakmica je odraz kompletne naše sezone, uvijek smo blizu, no stalno gubimo. Naš veliki dobitak je činjenica smo cijelo vrijeme bili u utakmici, nismo uspjeli, ali svakako čestitke Alkaru na pobjedi. Mi se sada okrećemo sljedećoj utakmici koja bi nam mogla biti ključna i nju moramo dobiti."

Potom je uslijedila dramatična završnica, doslovno se i zakrvilo na parketu, da bi se u posljednju minutu ušlo sa 77:77. Sjajna solo akcija Bubala, 15 sekundi prije kraja, Alkara je odvela na tri koša prednosti (80:77), a nakon što je Bizaca pogodio samo jedno bacanje, na drugoj strani Gaurina je, također s crte za slobodna bacanja, postavio konačnih 81:78.

Prvo ime kod pobjedničke momčadi bio je Bubalo s 19 koševa, tri skoka te isto toliko asistencija. Vrlo dobro je odigrao i Gaurina koji je zabio 17 koševa, a učinku je dodao i pet skokova. Iz momčadi Dubrovnika vrijedi izdvojiti učinak novopridošlog dvojca Bizaca - Petković, prvi je postigao 24 koša uz deset skokova, dok je drugi dodao 19 uz četiri asistencije.