Josip Tolić • nedjelja, 22.04.2012.

Dvije preostale utakmice 35. kola Premiershipa ponudile su po jedan očekivan i neočekivan rasplet. Manchester City ubilježio je pobjedu 2:0 na gostovanju kod Wolverhamptona te se tako približio Unitedu na tri boda zaostatka, a Liverpool je na svom travnjaku ostao bez gola i boda izgubivši od West Bromwich Albiona 0:1.

Manchester City na najbolji je mogući način iskoristio kiks Uniteda ranije danas koji je s Evertonom odigrao 4:4. Po jedan pogodak u svakom poluvremenu Građanima je bio dovoljan da na Molineuxu odnesu sva tri boda iz sraza s Wolverhamptonom te se gradskom rivalu približe na tri boda minusa tri kola prije kraja prvenstva.

Nebeskoplavi su bolje otvorili utakmicu te prijetili preko Agüera i Nasrija u prvih 20 minuta, no ni Argentinac ni Francuz nisu pogodili okvir gola. Sve do 27. minute i akcije koju je započeo Clichy te, riješivši se Kightlyja, sjajno asistirao Sergiju Agüeru, a bivši napadač Atlética pronalazi mrežu 22. put ove sezone u 31. nastupu za 0:1.

Nešto prije isteka sat vremena igre Vukovi su mogli učiniti završnicu utakmice neizvjesnom da je Fletcher bio malo precizniji u pokušaju glavom, no vratar Joe Hart pobrinuo se da mu mreža ostane netaknuta. To se isplatilo 16 minuta prije kraja kada je sastav Roberta Mancinija po drugi put poentirao. Tévez je izveo brzi slobodan udarac na sredini terena te, nakon kombinacije s Touréom, dugom loptom pronašao Nasrija koji prizemnim udarcem vara De Vriesa za 0:2 i kraj priče na Molineuxu.

Pomalo rasterećen jer zna da će mu ocjena sezone vjerojatno ovisiti o ishodu finala FA kupa u svibnju, a uzimajući u obzir činjenicu da do Europe više ne može kroz ligaški plasman, Liverpool je na Anfieldu dočekao West Bromwich Albion na čelu s Royom Hodgsonom, trenerom koji se vratio na poznato mjesto prvi put nakon odlaska s Kopa prošle godine. I potrudio se dodatno "zapapriti" bivšim šefovima.

Liverpool je bio bolji protivnik veći dio utakmice te je dvaput pogodio okvir gola iz udaraca Hendersona i Kuyta koji su tako povećali ovosezonski broj pogodaka u okvir gola na 30. Nekoliko je puta svoj gol sjajnim reakcijama morao spašavati i vratar Baggiesa Ben Foster, a kazna za sve propuštene prilike Redsa stigla je 15 minuta prije kraja.

Glen Johnson loše je uputio jednu loptu iz zadnje linije, presjekao ju je Mulumbu te uputio loptu Odemwingieju koji je pospremio loptu u mrežu pokraj ukopalog Reine. WBA se trobodom popeo na deseto mjesto poretka, a Liverpool je ostao osmi sa samo bodom više od današnjeg protivnika.

• gerrard23.04.2012. u 01:42
    što se tiče mog liverpoola...moja teorija je da su u klubu shvatili da neće moć vratit uloženo na carrolu, hendersonu, downingu,adamu,..pa su odlučili prodavat utakmice ili igrat za kladionice..pa takve greške i promašaji su zaista nevjerovatni...
    gerrard
  • Obrisan korisnik23.04.2012. u 00:45
    Vjerovali ili ne, vratite Beniteza, ovaj Kenny nije ni za kuruz runit...
  • Obrisan korisnik22.04.2012. u 22:01
    ma ima i dosta navijaca Citiya...jbg sa godinama ce to biti sve vise kad se pocnu osvajati neki trofeji...i nemojte mi sad poceti o Unitedu,Barci Reali pricati jer svi navijate za njih zato jer su osvojili ko zna koliko trofeja...btw ja sam za Dortmund
  • Obrisan korisnik22.04.2012. u 21:10