Newcastle na četvrtom mjestu

Ante Zovko • subota, 21.04.2012.

U subotnjem poslijepodnevnom programu 35. kola Premier lige došlo je do smjene na četvrtom mjestu koje je preuzeo Newcastle novim sjajnim izdanjem, ovaj put protiv Stokea. Važne bodove u zoni ispadanja osigurali su Bolton i Blackburn.

Newcastle je s utakmicom više od Tottenhama preuzeo četvrtu poziciju i približio se Arsenalu na tri boda. Svrake su protiv Stoke Cityja već do poluvremena uz sjajnu igru imale ugodnu 2:0 prednost. Cisse u 14. minuti glavom pogađa prečku, a igrač utakmice Cabaye odbijenu loptu posprema u mrežu za 1:0.

Nova kontra u 18. i novi gol. Cabaye ovaj put gura upotrebljivu loptu Cisseu koji prizemnim udarcem u suprotni kut matira Begovića. Reprezentativac BiH nije se proslavio početkom drugog poluvremena kad mu je ispala lopta nakon što je Ba opalio. Cisse je to iz drugog pokušaja zabio, ali je gol poništen jer je bio u zaleđu. Cabaye zabija svoj drugi, još ljepši gol u 57. minuti. S lijeve strane šesnaesterca prizemno gađa desni kut za 3:0.

Iako je u puno povoljnijoj poziciji, Swansea je u Boltonu osigurao bod dobrom igrom koja u posljednjim trenucima susreta umalo nije kapitalizirana. Međutim, završilo je 1:1. Sve najvažnije dogodilo se početkom susreta. U 83. minuti primirio mu je loptu na rubu šesnaesterca, a ovaj gađa tik pored stative.

Poveli su Velšani sjajnim golom Sinclaira kad je se sjurio s lijeve strane i pogodio desni gornji kut. Bolton je ugrabio iznimno važni bod u 13. kad je Petrov pronašao Eaglesa u kaznenom prostoru, a napadač gura loptu pored nemoćnog Vorma. Ivan Klasnić, već tradicionalno, ušao je u 80. minuti i pripremio Eaglesu šansu da preokrene rezultat.

Fulham je potpuno zasluženo upisao bodove protiv Wigana prikazavši bolju igru kojom je vodu okrenuo na svoj mlin, a uspio je i preokrenuti rezultat s 0:1 na 2:1, što je veliki udarac gostima u borbi za ostanak. Iako su dominirali u prvom dijelu, Londončani to nisu uspjeli kapitalizirati pogotkom. Duff i Dempsey razvukli su Wigan na bokovima i stvarali najviše poteškoća.

Međutim, Martinezovi izabranici stižu do prvog gola u 57. minuti kad Boyce prihvaća loptu na rubu šesnaesterca i snažno je smješta iza Schwarzera. No, gostujuće slavlje trajalo je nepunu minutu kad odgovara Pogrebnjak. Da je ostalo neriješeno, Fulham bi s pravom mogao žaliti zbog dva boda. Da tako ne bude, pobrinuo se Senderos zakucavši glavom u 89. minuti na Duffov ubačaj.

Blackburn je pobjedom 2:0 protiv rasterećenog Norwicha ugrabio vrijedne bodove u borbi za ostanak. Yakubu u 40. minuti izbjegao je zaleđe, dodaje Pedersenu, a ovaj centrira Formici, koji je egzekutor za 1:0. Početkom drugog dijela Hoilett je fino okrenuo svog čuvara i zavrnuo loptu u gornji kut.

Aston Villa je protiv Sunderlanda s 0:0 produžila svoju seriju utakmica bez pobjede na šest. Bio je ovo treći remi McLeishove momčadi u tom neslavnom nizu, a Villa još nije prebrodila strahove od puta u niži rang. No, do kraja prvenstva ima prilično povoljan raspored uključujući domaći ogled s Boltonom sredinom idućeg tjedna.

• Obrisan korisnik22.04.2012. u 11:31
    ma posteno gledajuci i sami recite dali tottenham zasluzuje LP vise od newcastlea po meni nije ni u kom slucaju,zelim im sv enaj i da zadrze to 4 mjesto i ispred totenhema i chelsija
  • Obrisan korisnik22.04.2012. u 02:12
    zadrži li newcastle ove sad igrače i uz još 2 pojačanja i nako jebenu atmosferu doma imat će šta reć u ligi prvaka, ako je izbore naravno, a ja se nedam da oće jer su zaslužili više od tottnehama i chelsea !!
  • Obrisan korisnik21.04.2012. u 19:05
    Pogrebnyaku je poništen čisti gol kod 1-1, nakon udarca glavom lopta se od prečke odbila u gol ali pomoćni ništa, glavni to nije mogao vidjet. Da je bio onaj sudac iza gola vjerojatno bi to vidio ali koliko se grešaka mora dogoditi da bi se uvela tehnologija u nogomet, barem na gol liniju.
  • snoopy21.04.2012. u 18:53