Premiership, 35. kolo, 21.04.2012, 18:30 h
Queens Park Rangers
Queens Park Rangers 1:0 Tottenham
Tottenham

Ante Zovko • subota, 21.04.2012.

Tottenham nije uspio vratiti četvrtu poziciju koju je u subotu preuzeo Newcastle. Queens Park Rangersi slavili su 1:0 u drugom londonskom ogledu 35. kola Premier lige i napravili mali bodovni vakuum između 17. i 18. mjesta.

Rezultatska kriza u Tottenhamovu taboru doseže vrhunac. Trećim uzastopnim porazom, drugim u Premier ligi, Spursi su ostali bez četvrte pozicije koja vodi u Ligu prvaka i do kraja prvenstva morat će hvatati Newcastle. Rangersi su pak osigurali bodove koji im znače mali, ali vrijedni bijeg od zone ispadanja.

Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu u redovima Tottenhama, dok Niko Kranjčar nije konkurirao za nju zbog ozljede koja ga udaljava s terena do kraja sezone.

Rangeri su se u prvom dijelu činili dosta organiziraniji, Tottenham je svoje prilike uglavnom dobivao nakon otimanja lopti i prekida. Tako je Bale propustio prvu priliku za Tottenham kad mu je nakon kornera Kenny obranio neugodan udarac glavom prebacivši prečku.

Friedel se u 24. žalio zbog postavljanja živog zida kad je Taraabt zavukao loptu u lijevi kut iz slobodnog udarca s nekih 25 metara.

Spursi ne koriste konfuziju u domaćim redovima u 30. minuti nastalu nakon Van der Vaartova slobodnog udarca. Kenny odbija Nizozemčev novi pokušaj, a Defoe iz blizine prebacuje okvir.

Drugi dio počinje boljom dionicom domaćih, no njihov je nalet zaustavljen crvenim kartonom Taraabta u 79. minuti. Bio je to signal za početak opsade šesnaesterca Rangersa. Modrićev udarac u 83. zaustavlja domaći vratar, u prvoj minuti sudačke nadoknade Van der Vaart umalo je prevario Kennyja koji je to jedva izbacio u korner.

• Mihalj22.04.2012. u 23:30
    mora da su ovi iz chelseaja onda slijepci i luđaci kad su ga htjeli, a i svi ti novinari engleski koji ga hvaleal da je pao u formi, pao je.
    Mihalj
  • interreg22.04.2012. u 23:21
    Nisam protiv Luke, neka je uspio i zaradio debele pare ali za mene je on prosjecan igrac. Ako ga kupi neko od Manchestera ili Chelsea za 30-40 milja i on bude tamo stvarno standardno igrao onda cu priznati da nemam pojma o nogometu, jer stvarno nemam pojma sto ti strucnjaci u njemu extra vide... [više na forumu]
    interreg
  • gerrard22.04.2012. u 14:50
    nebih se složio s tobom..kod njih je prisutan umor(kratka klupa)..pa modrić i bale su igrali gotovo svaku utakmicu, pa je i normalno da igrač padne u formi..jedino me strah zbog eura..realno,ako modrić neuhvati formu, nemamo se čemu nadat