Premiership, 37. kolo, 06.05.2012, 14:30 h
Newcastle
Newcastle 0:2 Manchester City
Manchester City

Ante Zovko • nedjelja, 06.05.2012.

Pobjedom 2:0 u Newcastleu Manchester City stigao je na mali korak od osvajanja svoga četvrtog naslova prvaka. Dva pogotka Yaye Tourea u drugom poluvremenu osigurala su pobjedu koju treba potvrditi sljedeće nedjelje protiv Queens Park Rangersa.

Prvi put nakon 1968. godine City bi mogao slaviti naslov prvaka. Bez obzira što Manchester United napravi u sljedeća dva kola, Cityju je potrebna pobjeda protiv Queens Park Rangersa kako bi proslavili povijesnu titulu.

Newcastleu je, kao i Cityju, u nedjelju odgovarala isključivo pobjeda kako bi ostao u utrci za treću poziciju. Kolo prije kraja Svrake su pete i izgledi za Ligu prvaka sad im nisu blistavi.e

U prvim minutama City je pokušavao nametnuti ritam dodavanjima. Kad je konačno u tome uspio, nakon 11 minuta, Silva iz teškog kuta puca pored gola. Građani su nastavili dominirati i u 17. Agüero puca u . Newcastleov vratar imao je sreće nekoliko minuta kasnije kad ga je Williams spasio u situaciji u kojoj je pogrešno procijenio jedan izlazak pred Agüera.

Nije ni Newcastle mirovao. Čekao je priliku i u 29. minuti Ben Arfa nakon prodora po desnom krilu gura Baa u priliku koji s 25 metara tuče preko gola. Hart je prvi put bio u akciji kad je prvo Clichy sjajno blokirao Baov udarac, a onda sam obranio pokušaj Ben Arfe.

I uz ukupno pet žutih kartona i uz veliki ulog dvije momčadi mogle su za čime žaliti. City je promašio priliku utakmice u 41. minuti kad je Santon očistio metar ispred gol-linije. Barry je imao odličnu priliku, ali Svrake su to nekako očistile.

Okomitost koja je krasile momčadi nestala je početkom drugog dijela. Nepromijenjeni sastavi prilično su dobro zatvorili pristupe svojim golovima i Mancini je prvi reagirao ulascima De Jonga i Džeke. Prva veća prilika pripala je domaćima. Ben Arfa pokušao je iz teškog kuta, no samo u vanjski dio mreže.

Ništa nije slutilo da bi se nešto moglo promijeniti, a onda u 70. minuti Yaya Toure baca svoje navijače u ekstazu. Nakon par dodavanja u Newcastleovoj polovici, Agüero na nekih dvadesetak metara namješta loptu reprezentativcu Obale Bjelokosti, a ovaj prelijepim, odmjerenim udarcem ne ostavlja Krulu ni najmanje šanse pogodivši u sami kut loptom koja je bježala od njega.

Mogli su gosti spremiti pobjedu u džep nakon dvije ogromne prilike. Agüero izbjegava ofsajd-zamku u 75. i prima sjajnu visoku loptu Silve koji je prebacio Newcastleovu obranu. No, argentinski napadač u situaciju jedan na jedan gađa tik pored stative. Toure potom promašuje još dvije velike šanse. Prvo nakon Silvina dodavanja gađa pored dalje stative, a u 83. Agüero ga gura u sjajnu šansu. Krul izlazi pred Tourea koji se poskliznuo u ključnom trenutku.

Međutim, kapetan je uspio iskupiti se novim pogotkom koji je možda zakapario naslov prvaka. Clichy pronalazi Tourea u 88. minuti, a ovaj svladava Krula golom u njegov bliži kut.

• Obrisan korisnik07.05.2012. u 13:07
     28 pobjeda u NOGOMETU, čitaj kaj sam napisao, da ti raščlanim na sastavne faktore kad nemožeš razumjeti ako u NOGOMETU jedan klub u 38 kola ima recimo 86 boda ali ima 28 pobjeda 2 remija i 8 poraza a drugi ima 27 pobjeda 5 remija i 6 poraza ja sam rekao da se onda može gledati i... [više na forumu]
  • Lomax07.05.2012. u 12:12
    Igrač za velike utakmice
    Lomax
  • Obrisan korisnik07.05.2012. u 11:53
    gle majstore, ja imam 28 godina ako te baš zanima, a ako ti i dalje ne shvaćaš kaj si napisao za košarku i svoj primjer koji si naveo onda zbilja nemamo o čemu više pričat. preporučam ti da još jednom pročitaš tvoj dosad neviđen primjer odnosa 28 i 27... [više na forumu]
  • qvestor07.05.2012. u 09:08
    vi svi pričate o tome kako je Man utd izgubio naslov, a ja baš mislim da je drugo mjesto ogroman uspjeh za Man utd momčad su skroz promijenili ubacili su mladiće i prvi puta koliko ja pratim Man utd nemaju iskusnog golmana, uz sve to treba napomenuti i da su imali i brdo ozljeda siguran sam... [više na forumu]
    qvestor
  • Obrisan korisnik07.05.2012. u 07:49
    S obzirom da je City prvak ovdje je sasvim svejedno...  to kaj ti očito mrziš MUFC i eng ligu kaj da ti ja napravim...sa svojim izjavama si mi sasvim jasno pokazao da ne znaš baš kulturno raspravljati (isuse bože,mrzim hajduk, neko ispada smiješan i tako)... hint... [više na forumu]