Premiership, 37. kolo, 06.05.2012, 17:00 h
Manchester United
Manchester United 2:0 Swansea City
Swansea City

Ante Zovko • nedjelja, 06.05.2012.

U posljednje kolo Premier lige Manchester United ući će bodovno poravnat s Manchester Cityjem zbog pobjede 2:0 protiv Swanseaja, ali naslov prvaka osvojit će samo ako se City "posklizne" protiv Queens Park Rangersa.

Pogocima Paula Scholesa i Ashleyja Younga Manchester United s lakoćom je svladao Swansea na Old Traffordu u posljednjoj domaćoj utakmici sezone. Aktualni prvak nije ganjao uvjerljivu gol-razliku kojom bi eventualno pretekao gradskog rivala koji je u ranijem nedjeljnom terminu pobijedio Newcastle 2:0 i ima sve u svojim rukama u posljednjem kolu protiv Queens Park Rangersa na Etihadu. United će u nedjelju gostovati u Sunderlandu.

Na dan kad je Chelsea 2007. na Emiratesu odigrao samo 1:1 s Arsenalom i predao naslov Manchester Unitedu, atmosfera na Old Traffordu nije bila ni približno tako dobra. Rasplet događaja na St. James' Parku učinio je svoje.

Crveni vragovi počeli su dominantno, držeći loptu, ali Rooney i Hernandez nisu dobivali upotrebljive lopte. Evra nenadano propušta prvu priliku u 21. minuti kad je ostavljen na rubu kaznenog prostora. Vorm nije mogao iskontrolirati njegov udarac, a Rooneyjev pokušaj nakon odbijanja odbijen je u korner.

Valencia je onda u 28. pripremio gotovo sve za vodstvo. Probio se desnom stranom, sve do gol-linije, namjestio povratnu loptu za Carricka. Njegov udarac išao je prema vrataru i prema okviru, no Scholes se našao u putanji lopte i skrenuo je u gol. U skladu s atmosferom, velike proslave nije bilo.

Swansea nije predstavljao prijetnju domaćima. Gotovo se sva igra odvijala na velškom dijelu terena. Nespretna intervencija Swanseajeve obrane otvorila je Unitedu priliku za drugi mat u 42. minuti. Allen predaje Scholesu loptu. Rooney pokušava, udarac biva blokiran, a Young koristi odbijenu loptu i smješta je finim udarcem u suprotni kut.

De Gea je prvi put u akciji tek u 51. minuti kad je morao intervenirati zbog Sigurdssonova pokušaja. U sljedećem napadu Dyer "skida" loptu Youngu koji se spremao poslati treću loptu u mrežu.

Većina gledatelja vidjela je treći gol kad se Rooney našao u velikoj šansi s desne strane kad ga je proigrao Carrick u 73. Iako je udarac bio iskosa, veći dio okvira bio mu je otvoren, no engleski reprezentativac tuče pored suprotne stative.