Premiership, 37. kolo, 08.05.2012, 21:00 h
Liverpool
Liverpool 4:1 Chelsea
Chelsea

Ante Zovko • utorak, 08.05.2012.

Tri dana nakon što je od Chelseaja poražen u finalu FA kupa, Liverpool je u 37. kolu Premier lige pobijedio Londončane 4:1 i teoretski ih ostavio bez šanse da uspiju osigurati kvalifikacije za Ligu prvaka.

Iako je pobjeda bila imperativ za Chelsea kako bi imao i najmanje šanse za četvrto mjesto, to očito nije bilo važno za momčad koja se plasirala u finale istog natjecanja. Za Chelsea je situacija kristalno jasna. Ako namjerava igrati u Ligi prvaka sljedeće sezone, morat će je prvo osvojiti u Münchenu protiv Bayerna. Ako ne uspije, igrat će Europsku ligu kao i Liverpool.

Roberto Di Matteo poslao je na Anfield momčad s osam izmjena u odnosu na finale FA kupa odnosno igrače na koje ne računa u početnom sastavu finala Lige prvaka i one koji ionako neće moći nastupiti zbog suspenzija poput kapetana Johna Terryja. A baš bi kapetan što prije htio zaboraviti prvo poluvrijeme.

Liverpool s najjačom artiljerijom već je do 45. minute napunio mrežu gostiju koji su bili vrlo blizu vodstva kad je Ivanović u 16. minuti pogodio prečku. Tri minute kasnije Suarez se sjurio po lijevoj strani Chelseajeve obrane i uspio uputiti povratnu loptu u peterac. Umjesto suigrača našao je Essiena od kojeg se lopta odbija u gol.

Terry je bio na velikim mukama. Suarez ga je dvaput do tada prešao, Carroll jednom, a onda su Chelseajeva kapetana stvari od loših postale još gore. Poskliznuo se na sredini svoje polovice terena u 25. minuti i Henderson je dobio priliku lagano doći sam pred Turnbulla i matirati ga za 2:0.

Sjajnih pola sata za Liverpool zaokružio je Agger. Terryju opet bježi Carroll i glavom vraća Dancu koji iz blizine i sam glavom postiže treći gol.

Gostujuća momčad praktički nije mogla prijeći svoju polovicu u završnici poluvremena. Dvojica napadača kombinirala su izvanredno i katastrofa je mogla biti potpuna za finalista Lige prvaka kad je Ivanović u sudačkoj nadoknadi laktom pogodio Carrolla, a Liverpool dobio priliku za četvrti gol s bijele točke. Downing je preuzeo odgovornost, prevario vratara no nije uspio svladati stativu.

Di Matteo nije ništa mijenjao i originalna postava uspjela je ublažiti poraz u 50. minuti, i to dosta lagano. Malouda je sjajno ubacio sa strane, a ne pretjerano jak udarac Ramiresa Reina nije uspio zaustaviti.

Taman kad je Chelsea došao do daha i uspio ravnotežu na sredini terena, Španjolčev kolega s druge strane napravio je kardinalnu pogrešku potpuno pokopavši svoju momčad. Turnbull je pri ispucavanju nabio loptu prema Shelveyju, a ovaj je iskoristio poklon i zabio četvrti gol u praznu mrežu.

Iako se Lukaku pridružio Torresu u napadu, Chelsea je uglavnom pokušavao smiriti ritam utakmice i ne primiti novi pogodak.

• Obrisan korisnik09.05.2012. u 16:20
    iako nije igralo nekoliko bitnih igrača i iako utakmica nije imala neki veliki značaj za Chelsea, potpuno sam razočaran igrom i rezultatom i moram napomenuti da nikad nisam vidio ovoliko kriminalnog John Terry-a, jedna od najlošijih tekmi njegove karijere da je bar bio jedini loš u... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik09.05.2012. u 08:06
    Ispričavam se, političari bi rekli ispravak krivog navoda :Nije Roma nego Napoli
  • Obrisan korisnik09.05.2012. u 07:59
    Previše su dobili luzerskih utakmica ove godine ,Roma,Barcelona , pa i procurilo u polufnalu FA protiv Totehema i finale FA da bi to vječno trajalo, moralo je negdje puči i mislim da bolje neče proči i u Minhenu
  • Obrisan korisnik09.05.2012. u 00:29
    hahaha Live je ove sezone pogodio vise stativa od Chuck Norissa:-)
  • IanZG08.05.2012. u 23:30
    @LfcForever, na 33 smo :D Protiv Norwicha je Jonjo pogodio 31, a danas je Downing čak dva puta odlučio uzdrmati okvir, da nebi bilo da je Chelski pogodio više stativa od nas :D