Tottenhamu remi s igračem manje, Klasnićev Bolton u neugodnoj poziciji

Ante Zovko • nedjelja, 06.05.2012.

Trideset i sedmo kolo Premier lige nije donijelo gotovo nikakva rješenja u borbi za Ligu prvaka i u borbi za ostanak. Tottenham je propustio pobijediti Aston Villu i nadat će se kiksu Arsenala, dok je Bolton Ivana Klasnića ispustio vodstvo 2:0 i doveo se u neugodnu poziciju.

Aston Villa upisala je 17. remi sezone, 1:1 protiv Tottenhama na Villa Parku, što nije donijelo mnogo toga dobrog ni za jednu momčad. Usprkos činjenici da su velik dio utakmice igrali s igračem manje, Spursi su uspjeli tek poravnati rezultat koji ih ostavlja bod iza trećeg Arsenala i bod ispred petog Newcastlea. Tottenham, za kojeg je Luka Modrić odigrao cijeli susret, u zadnjem kolu dočekuje Fulham, Arsenal gostuje kod WBA-a, a Newcastle kod Evertona.

Tottenhamu je pripao dojam, ali za nešto više trebalo je i više preciznosti. Villina mlada zvijezda Ciaran Clark ostavlja Friedela bez šanse u 35. minuti udarcem koji je promijenio smjeru odbivši se o Gallasa. Domaćini su počeli grčevito braniti vodstvo, a Bale je do poluvremena pogodio i stativu.

Roseu je u 50. pokazan crveni karton zbog grubog starta na Huttonu, no Villa nije uspjela iskoristiti brojčanu nadmoć jer deset minuta kasnije dosuđen je jedanaesterac za goste. Nakon kornera, Dunne je uklizao i pokupio Sandra, a Adebayor je najstrožu kaznu lakoćom realizirao i postavio konačnih 1:1.

Bolton Ivana Klasnića izgubio je dva vrlo važna boda odigravši na Reeboku 2:2 s West Browmich Albionom nakon što je imao 2:0. Momčad hrvatskog napadača tako je pala na 18. poziciju zahvaljujući pobjedi Queens Park Rangersa i u zadnjem kolu tražit će spas kod Stoke Cityja.

Bolton je poveo iz jedanaesterca u 24. monuti. Mulumbu i Andrews srušili su Daviesa, a realizator je bio Petrov snažnim udarcem koji je Foster pročitao, ali nije mogao obraniti. Nakon 71. činilo se da domaći idu prema sigurnoj pobjedi. Ridgewell je pokušao očistiti Petrovljev ubačaj, ali je pogodio Jonesa i svoju mrežu za 2:0.

Međutim, WBA se ekspresno vraća u igru. U 75. minuti Long se probija, a njegovo dodavanje prvo je blokirano, da bi lopta završila kod Brunta koji ljevicom smanjuje na 2:1. Gosti su otkinuli vrlo važna dva boda Boltonu u 90. minuti kad je Morrison iskoristio ubačaj na suprotnu stativu i volejem spremio loptu u rašlje.

Queens Park Rangersi pobjegli su iz zone ispadanja pogotkom Cissea protiv Stoke Cityja vrijednog tri boda. Iako su Rangersi sada 16., u posljednjem kolu gostuju kod Manchester Cityja koji mora pobijediti kako bi se domogao naslova. Osim toga, 17. Wigan ima utakmicu manje i isti broj bodova. Rangerse bi mogao preskočiti i Bolton ukoliko uspije pobijediti Stoke na Britanniji sljedeće nedjelje.

Iza remija 0:0 Wolverhamptona i Evertona krije se zanimljiva utakmica u kojoj su gosti iz Liverpoola dominirali, ali i ispromašivali se. Nikici Jelaviću, koji je odigrao cijeli susret, u 27. minuti je poništen gol zbog zaleđa. Baš je hrvatski napadač bio autor najviše promašaja u jednosmjernoj utakmici koja nije mogla donijeti značajne pomake na tablici.

Još jednu utakmicu rasterećenih protivnika odigrali su Fulham i Sunderland. Momčad iz Londona slavila je 2:1 golovima u prvom poluvremenu. Povela je preko Dempseyja, njegovim 50. pogotkom u Premier ligi. Dalekometnim udarcem u 34. izjednačio je Bardsley, a minutu kasnije susret je odlučio gol Dembelea.

• Obrisan korisnik06.05.2012. u 18:27
    Bravo rangersi!!! Qpr-u će trebati još dosta sreće, ali i u ovome kolu ih je pomazila, uzeli bodove u zadnjim minutama dok ih je bolton ispustio. Bravo rangersi! Teško će nešto napraviti na gostovanju kod city-ja tako da se moram(o) nadati da bolton neće slaviti kod stoke-a!
  • The Phantom06.05.2012. u 17:55
    Tottenham kao da želi da borba za LP bude zanimljiva za zadnje kolo. U da ih bar Newcastle priskoči