Premiership, 37. kolo, 07.05.2012, 21:00 h
Blackburn
Blackburn 0:1 Wigan
Wigan

Ante Zovko • ponedjeljak, 07.05.2012.

U pretposljednjoj utakmici 37. kola Premier lige postalo je poznato ime drugog kluba koji će sljedeće sezone igrati u Championshipu. Bit će to Blackburn koji se domaćim porazom od Wigana 1:0 oprostio od prvoligaškog društva.

Wigan je pobjedom teoretski osigurao ostanak. Blackburnu je igrala samo pobjeda, no na kišom natopljenom Ewood Parku pao je u završnici i pridružio se Wolverhamptonu.

U posljednjem kolu o trećem putniku u niži rang odlučivat će krug kojeg čine Aston Villa, Queens Park Rangers i Bolton.

Na početku susreta domaći se nogometaši nisu se mnogo bavili mišlju kako postići gol nego - kako uhvatiti kokoš. Na teren je ušetala kokoš sa minijaturnom zastavom Blackburna na sebi. Sigurno su je zajedničkom intervencijom uklonili Al Habsi i Yakubu.

Kad su se Roversi konačno koncentrirali na nogomet, zaiskrilo je pred Wiganovim vratima. Di Santo je zagrijao Robinsonove rukavice u devetoj minuti, a u 11. Yakubu prsima umiruje loptu i volejem zamalo promašuje spektakularan gol. Zanimljivom putanjom lopta je odletjela malo iznad prečke.

Mnogo truda domaćih nije urodilo plodom u prvih pola sata igre. Maloney u 32. koristi jednu odbijenu loptu nakon kornera no neprecizno. Moses pak promašuje nevjerojatno glavom na sjajan Di Santov ubačaj.

Kokoš nije bila jedini nepozvani gost na terenu. U nedostatku dobrog nogometa gledatelje je zabavio navijač Blackburna koji je na početku drugog dijela uletio na travnjak i bacio sezonsku ulaznicu na teren.

Slab dojam kod izvođenja slobodnih udaraca Blackburna popravio je Pedersen u 59. minuti. Mark Clattenburg bio je pod pritiskom domaćih da dosudi jedanaesterac kad je, činilo se, Boyce zahvatio Holietta, no Roversi nisu dobili priliku s bijele točke. S druge strane, Moses je pokušao iznuditi jedanaesterac, no iznudio je samo žuti karton za sebe.

Kad je počelo gorjeti pod noktima, Blackburn je pojačao ritam i zaredale su prilike, no otvorio se prostor Wiganu. Yakubua je preduhitrio vratar, a na drugoj strani Robinson brani Maloneyju, da bi isti igrač promašio novu priliku minutu kasnije. U 87. minuti Alcaraz glavom nakon kornera matira Blackburnova vratara i Roversi su bili jednom nogom u drugoligaškom društvu. Nekoliko minuta kasnije ondje su zakoračili i drugom nogom.

• Obrisan korisnik08.05.2012. u 15:14
    Volio bih da mi netko objasni kako to, citiram: "U posljednjem kolu o trećem putniku u niži rang odlučivat će krug kojeg čine Aston Villa, Queens Park Rangers i Bolton."! Na koji način može ispast Aston Villa? Bolton ima -31 gol razliku, a AV -14. Znači da bi se tribalo napravit najmanje 17 razlike... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.05.2012. u 08:02
    livpool samo 10 bodova vise od zone ispadanja, zalosno
  • Obrisan korisnik07.05.2012. u 23:12
    heh kada padne gol. inače trebao je biti penal u korist blekburna čak i crveni bojsu ne bi bio previše. wigan se muški izvuko na kraju sezone i na tome im treba čestitat