Ivan Dominik • utorak, 31.07.2012.

Počelo je i treće pretkolo nogometne Lige prvaka u kojem će protiv tiraspolskog Šerifa zaigrati i zagrebački Dinamo, a u prva dva dvoboja odigrana u utorak navečer iznenađenja nije bilo. Samo dvije utakmice, igrane u Kijevu odnosno u sjevernom Lanarkshireu, donijele su dobar nogomet uz jednu neizvjesnu završnicu...

Prva utakmica dana igrana je u zemlji jednom od domaćina nedavno minulog Eura. Ukrajina i grad Kijev, odnosno domaći klub Dynamo, ugostili su nezgodni Feyenoord iz Nizozemske, klub koji je protekle sezone u Eredivisie igrao sjajno, a s time je nastavio i u novoj sezoni.

Jaki klub iz Rotterdama bio je vrlo teška prepreka za klub hrvatskih reprezentativaca Nike Kranjčara i Ognjena Vukojevića, ali je uspio na kraju doći do pobjede. Učinili su to Ukrajinci odličnim preokretom i karakternim povratkom iz rezultatskog deficita. Nakon što je uz solidnu igru s obje strane prvo poluvrijeme završeno bez golova, u drugom su dijelu pala sva tri.

Poveo je gostujući sastav već u četvrtoj minuti nastavka pritom šokiravši Kijevljane, a strijelac je bio Schaken. No, Nizozemci nisu bili dugo u vodstvu jer su u 56. minuti sami sebi zabili gol i izjednačili rezultat. Lopta se u mrežu odbila od Immersa, koji je 20 minuta kasnije zaradio i žuti karton. Pobjednički gol za Dynamo zabio je u 69. minuti Ideye Brown te je time osigurao svojoj momčad minimalnu prednost pred uzvrat od 2:1.

Hrvatski nogometaši u dresu Dynama nisu se istaknuli posebno dobrom igrom u ovom susretu, dapače, bila je to partija za zaborav dvojice Kockastih. Vukojević je izašao u 55. minuti kada je Dynamo krenuo po izjednačenje, a zamijenio ga je ukrajinski napadač Artem Milevskij. Kranjčar je i ranije napustio teren, igrao je samo prvih 45 minuta te ga je odmijenio Gusev, također domaći igrač, a nakon te dvije izmjene Dynamo je proigrao te na kraju zasluženo slavio.

U drugoj utakmici dana sastale su se momčadi Motherwella i grčkog Panathinaikosa u Škotskoj, a u utakmici u kojoj bi sve osim pobjede Grka bilo iznenađenje, nije bilo velikih i dužih peripetija ili šokova. Grčki je klub rano poveo, u vodstvo ga je već u 14. minuti ogleda doveo Christodoulopoulos, a ta je prednost mirno održavana do kraja utakmice od strane kluba iz Atene.

Do kraja susreta Panathinaikos je kontrolirao igru i imao inicijativu, premda su se Škoti borili svim snagama da izbjegnu neminovni poraz. Međutim, ne samo da ga nisu uspjeli izbjeći, već je gostujuća ekipa i podebljala, točnije udvostručila, svoju prednost. Na 2:0 za Pao postavio je Mavrias 15 minuta prije kraja dvoboja i to je, kako se kasnije pokazalo, bio konačan ishod utakmice.

• Obrisan korisnik02.08.2012. u 00:20
    svjestan sam toga. Zasto npr. dinamo treba bit nositelj sve kvalifikacijske runde, a da je npr. Hajduk prvak Hrvatske ne bi bio nositelj ni u prvom pretkolu?! Tako se niskorangiranim ekipama višestruko otežava posao, a visokorangiranim oolakšava. Inter ce, ako (vjerojatno) pobijedi... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.08.2012. u 21:49
    Ne znam da li si svjestan da tvojim sistemom Dinamo (Zagreb) nikad ne bi mogao postati nositelj, čak ni u trećem pretkolu ... A da Ludogorec odmah bude nositelj. E sad, da li bi i u tom slučaju tvrdio da tako treba biti ??
  • Obrisan korisnik01.08.2012. u 14:42
    Ne bi Motherwell bio ovdje da nije bilo Rangersova bankrota. Ovako mozda ih budemo gledali u Europa Ligi. Inace UEFA mi strasno ide na zivce s tim klupskim koeficijentima koje uzima u obzir svaku rundu. Ako je nizizemska liga, bolje rangirana od grce onda bi i njihov viceprvak trebao bit bolje... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.08.2012. u 13:28
    Anglikanizacija na djelu druže, svugdje pa tako i tu ... Možda uskoro i zagrebački Dinamo počnemo prilagođavati engleskom. Inače, jedan vrlo jak par, dok je drugi par neusporedivo slabiji. Poraženi ovdje bi lako dobio Panathinaikosa. Šteta da naši nisu bili bolji.
  • Obrisan korisnik01.08.2012. u 13:03