Dva pogotka Mezge, porazi Kelića i Partizana, Sidibe u obje mreže

Borna Rupnik • srijeda, 01.08.2012.

Najveće prednosti u uzvratne utakmice trećeg pretkola Lige prvaka nose Anderlecht, izraelski Hapoel te Maribor i Helsingborg, a poraženi su Kelićev Slovan i beogradski Partizan...

Nakon dvije utakmice u utorak, u srijedu su odigrani i preostali prvi susreti trećeg pretkola Lige prvaka. Neki su klubovi već praktično riješili pitanje prolaska, a pred nekima su itekako neizvjesni uzvrati.

Prvak Belgije, Anderlecht, ispratio je litavski Ekranas s pet pogodaka u mreži. Dvostruki strijelac bio je Mbokani, a po jedan su dodali Sutter, Kanu i Jovanović. Tek za pogodak slabiji bio je prvak Izraela, Hapoel Kiryat Shmona, protiv Neftčija iz Bakua. Za 4:0 pobrinuli su se Badash, Abuhatzira te dva puta Gerzicich.

Luksemburški Dudelange nije uspio ponoviti dobre partije pružene protiv Red Bulla. Maribor je pred svojim navijačima bio uvjerljiv (4:1), a dva je pogotka za Slovence postigao Dejan Mezga. Preostala dva bila su djelo Tavaresa i Berića, a prvi strijelac Dudelangea, Joachim, ublažio je poraz u sudačkoj nadoknadi.

Vrlo ugodnih 3:0 donio je švedski Helsingborg s gostovanja u Wroclawu. Za slavlje kod Slaska zaslužni su Finnbogason, Andersson i Nordmark, dok je škotski prvak Celtic gubio od finskog HJK-a od 47. minute, pogotkom Schullera. Ipak, preokret su donijeli Commons i Mulgrew u 55. i 61. minuti.

Kobenhavn i Club Brugge odigrali su u Danskoj utakmicu bez pogodaka, a ciparski AEL Limassol pobijedio je prvaka Srbije, Partizan iz Beograda, rezultatom 1:0. Jedini je strijelac bio Vouho nakon pogreške Aksentijevića u 13. minuti.

Minimalni je poraz doživio i Slovan iz Libereca, za kojega je mladi hrvatski stoper Renato Kelić odigrao cijelu utakmicu. Rumunjski Cluj slavio je pogotkom Cadua iz kaznenog udarca u 53. minuti, nakon prekršaja Totha na Kapetanosu.

Švicarski Basel igrao je u Norveškoj s igračem više od 27. minute, nakon isključenja Angana, a brojčanu je prednost kapitalizirao tek u 79. minuti. Pobjedonosni je pogodak postigao Zoua Daogari, igrač koji je dvadesetak minuta ranije ušao s klupe.

BATE Borisov i Debrecen odigrali su 1:1, a oba je pogotka postigao isti igrač, Debrecenov Ibrahim Sidibe. Mađarima je donio prednost u 67. minuti, da bi sudačkoj nadoknadi nesretno postao i strijelac autogola. Istim je rezultatom završen i ogled Fenerbahčea i Vasluija, a precizni su bili Antal i Irtegun.