Ante Dubravac • utorak, 07.08.2012.

U uzvratnim susretima trećeg pretkola Lige prvaka Dynamo iz Kijeva i BATE Borisov su na gostovanjima u opravdali ulogu favorita te su izborili plasman u nastavak natjecanja.

Nakon što su u prvom susretu poraženi s 2:1 na gostovanju u Kijevu nogometaši Feyenoorda na svom su stadionu dočekali Dynamo.

Domaćini su od prve minute krenuli angažirano s jasnim ciljem da što prije dođu do pogotka koji bi im osigurao plasman u daljnju fazu natjecanja. Već u petoj minuti s ruba šesnaesterca je pokušao Sekou Cisse, ali je njegov udarac zaustavila vratnica.

Desetak minuta kasnije Cisse promašuje još jednu veliku priliku. Nakon centaršuta s desne strane, ostao je sam na pet metara, ali njegov pokušaj glavom brani Koval. Na drugoj strani pokušao je uzvratiti Andrij Jarmolenko, ali bez rezultatske promjene.

Do kraja prvog dijela domaćini su imali više loptu u svojim nogama i još nekoliko prilika, ali se na odmor ipak otišlo s početnih 0:0.

I nastavak susreta ponudio je dominaciju Feyenoorda, ali većih opasnosti za Dynamo nije bilo. I kada su svi očekivali posljednji sučev zvižduk, a domaćini su sve svoje snage dali u napad Denys Garmash je pronašao Brown Ideyea koji zabija za konačnu potvrdu prolaska Dynama.

Hrvatski reprezentativac Ognjen Vukojević odigrao je svih 90 minuta pri čemu je zaradio i žuti karton dok je Niko Kranjčar cijeli susret proveo na klupi za rezervne igraće.

U drugom susret Debrecen je na svom stadionu pokušao sačuvati 1:1 protiv BATE Borisova, ali su gosti ipak opravdali ulogu favorita. Već u 25. minuti BATE dolazi do vodstva, a strijelac je bio Dmitri Mozolevski.

Sve nade domaćina u vodu su pale početkom drugoga dijela kada je Nikolov u razmaku od samo šest minuta zaradio dva žuta kartona te svoju momčad ostavio u teškoj situaciji. Brojčanu prednost gosti su kapitalizirali već u 59. minuti kada je asistenciju Alexandera Hleba iskoristio Aleksandr Volodko i zabio za konačnih 2:0.

• Obrisan korisnik08.08.2012. u 12:32
    GoGo7 ,najlakše je biti lud ili se praviti ludim pa lagati sam sebe,suoči se sa činjenicama,pa ti onda možda i budu jasne neke stvari!!
  • Obrisan korisnik08.08.2012. u 11:50
    Nemam puno za dodati na odgovor doajena. Ali neznalice ostaju neznalice. Remi Milanu, dvaput Juventusu, dvaput PSG-u, prošli EL grupu ispred AZ Alkmaara, u Ligi prvaka ih je samo Barca nakantala, a Real, Milan su ih jedva dobivali. Izbacivali Anderlecht, Levski... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.08.2012. u 10:26