1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 11.08.2012, 21:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 4000
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Goran Pataki (Đakovo), Dražen Pejić (Vukovar)

Rijeka i Lokomotiva uzeli po jedno poluvrijeme, dvoboj završen bez pobjednika

S Kantride:Ivan Dorian Molnar • subota, 11.08.2012.

Nogometaši Rijeke niti u drugom domaćem susretu nisu uspjeli doći do pobjede. U susretu 4. kola MAXtv Prve lige na Kantridi su ugostili momčad Lokomotive i uspjeli su izvući neriješeno nakon što su Lokosi imali na poluvremenu 2:0 pogocima Brozovića i Borasa. U drugom dijelu su uspješni bili Weitzer i Benko za konačnih 2:2...

Nogometaši Rijeke još uvijek čekaju na prvu pobjedu pred svojim navijačima, ovoga puta nisu uspjeli svladati vrlo čvrstu momčad Lokomotive, koja je i dalje neporažena nakon četiri kola. Svakome je pripalo po jedno poluvrijeme, a bodovi su na kraju podijeljeni.

Kantrida je opet bila prepuna gledatelja koji su nakon pobjede Rijeke u Kranjčevićevoj prošlog tjedna očekivali još jedan trijumf svojih ljubimaca. No, momčadi Elvisa Scorije suprotstavila se mlada i poletna ekipa Lokomotive, koja u prva tri kola nije primila niti jedan pogodak.

Slika 2 od 2.

Rijeka u je u susret krenula dinamično, nametnuvši svoj ritam u sredini terena i ne dopustivši previše prilika svojim gostima. Josip Brezovec prvi je podigao publiku na noge u 5. minuti, kada je njegov slobodan udarac s više od 25 metara u korner skrenuo gostujući vratar Igor Lovrić. Pet minuta kasnije Damir Kreilach je nakon kornera došao u priliku postići pogodak, ali je na razočaranje domaće publike prebacio prazna vrata.

Prva prilika gostiju stigla je u 21. minuti, kada su nogometaši Tomislava Ivkovića prvi puta ozbiljnije prešli polovicu igrališta. Sjajno je povukao mladi Marcelo Brozović i silovito pucao, zatresavši gredu Lisjakovog gola.

Ipak, spasa za Rijeku nije bilo šest minuta kasnije, kada je ponovno Brozović fantastično pogodio gornji lijevi kut riječke mreže i doveo Lokomotivu u vodstvo. Veliko je bilo negodovanje na tribinama, a ubrzo su se zvižduci i povici udvostručili. U 39. minuti sam kao duh na vrhu šesnaesterca ostao je gostujući veznjak Ivan Boras, koji je sjajnim volejem matirao nemoćnog Lisjaka i postavio rezultat s kojim se otišlo na odmor, 0:2.

Elvis Scoria je na poluvremenu iz igre izvadio indisponiranog Vranješa i uveo jedinog dotadašnjeg strijelca, Ivora Weitzera. Pokazao se to kao sjajan potez, nakon samo šest minute u igri bivši igrač Pomorca smanjio je na 1:2 udarcem glavom, nakon što mu je s desne strane loptu ubacio Brezovec.

Slika 1 od 1.

Rijeka je dobila krila i u 68. minuti nakon bolje igre u drugom poluvremenu zasluženo izjednačila. Sada je akcija krenula s lijevog boka, loptu je centrirao Čaval, a u sredini se najbolje snašao Leon Benko i glavom zakucao loptu za 2:2.

Nakon izjednačenja Rijeka je tražila pobjedonosni pogodak, ali gosti su odolijevali napadima i osvojili vrijedan bod. Žalit će možda Ivković što je njegova momčad ispustila veliko vodstvo, ali svakome je realno pripalo jedno poluvrijeme, te je pobjeda mogla otići na jednu i drugu stranu.

Rijeka u sljedećem kolu ide u goste Osijeku, dok će Lokomotiva imati težak zadatak kod kuće protiv splitskog Hajduka.

• Obrisan korisnik12.08.2012. u 08:22
    Gledajući utakmicu ovako sa strane ne navijajući ni za jednu ekipu mogu samo napisati,odlična utakmica za gledati,sudac vrlo dobar sa manjim nenamjernim greškama koje nisu utjecale na rezultat.Mamić izgleda sa nekima i spava kad ga spominju 24 sata dnevno i takvi trebaju posjet liječniku jer imaju... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik12.08.2012. u 00:03
    Jedina pogreška suca je kriva procjena grubog starta Bručića nad riječkim Poljakom u 83. minuti kada je Bručić trebao dobiti drugi žuti karton. Ali sudac nije također ranije tijekom 2. poluvremena dodijelio u dva slučaja žute kartone Riječanima za startove s leđa na Lokose. I za iznuđivanje... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik11.08.2012. u 23:50
    Bravo Lokosi! Pokazali ste zube favoritu. Rijeka je nakon pobjede nad jadnim Zagrebom računala na tri sigurna boda protiv Lokomotive. Benko je padavičar, a prljavim prekršajima me je razočarao Brezovec. Očito da je Scoria naredio (pre)agresivnu igru u 2. poluvremenu nakon što ih je Lokomotiva... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik11.08.2012. u 23:49
    Dobra utakmica! Rijeka raste iz utakmice u utkamicu, a neuigranost momčadi donosi i oscilacije, dekoncentraciju. Još kolo, dva i to će biti to! ;) Btw. sudac je bio katastrofalan u nekim odlukama.