1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 12.08.2012, 21:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 3.000
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Siniša Premužaj (Varaždin), Goran Dević (Koprivnica)

Dinamo s četiri gola u drugom poluvremenu preokrenuo Splitovih 2:0

S Maksimira:Borna Rupnik, Ante Dubravac • nedjelja, 12.08.2012.

Iako je na odmor otišao s dva pogotka zaostatka, Dinamo je u četvrtom kolu hrvatskog prvenstva ponovno osvojio sva tri boda. Split je u nastavku susreta četiri puta morao po loptu u mrežu...

Ante Rebić
67'
10
Ante Erceg
67'
15
Mario Kvesić
79'
Tonći Bašić

Nakon uspješno odrađenog uzvrata Lige prvaka protiv moldavskog prvaka Šerifa (4:0), hrvatski je nogometni prvak na svom Maksimiru ugostio ambicioznu momčad Splita, koju još nije bio svladao na domaćem terenu, a do ove je pobjede stigao tek velikim preokretom u drugom dijelu.

Dinamo je u prvom poluvremenu, kao i obično u domaćem prvenstvu, većinu vremena proveo na suparničkoj polovici, ali čvrsta, žilava obrana gostiju nije dopustila previše konkretnih kombinacija i pravih prigoda za hrvatskog prvaka.

Stoperske rošade

Dinamov su stoperski par na utakmici protiv Splita činili Ante Puljić i Josip Šimunić, koji su dobili priliku umjesto Domagoja Vide i Tonela, dok je gostima iz Parka mladeži nedostajao njihov ponajbolji igrač, također stoper, Ivica Križanac.

S druge su strane nogometaši Tonćija Bašića - pogađali. Nakon pola sata igre Ivan Baraban je proigrao Henrija Bellea, Splitovo pojačanje iz Istre 1961, koji je spretno pronašao put pored Ivana Kelave za vodstvo gostiju.

Najbolju priliku za Dinamo prije odmora imao je Ante Rukavina na spuštenu loptu Duje Čopa, no Danijel Zagorac sjajno brani udarac napadača zagrebačke momčadi, a lopta nije htjela preko gol-crte.

U sljedećem je napadu Split udvostručio svoju prednost.

Bivši igrač Hajduka i Dinama, Mirko Hrgović, s lijeve je strane ubacio za Dražena Bagarića, koji puca u bliži kut i još jednom matira Kelavu. U drugo je poluvrijeme Dinamo tako ušao tražeći prvo smanjenje rezultata, sa Sammirom i Pekom, ali uvodne prigode Čopa i Rukavine nisu urodile plodom.

No, u 56. minuti željeni je cilj ispunio kapetan, Milan Badelj, preciznim udarcem s lijeve strane šesnaesterca.

Dobro je za Dinamo postalo još bolje u 60. minuti, kada je Badelj ubacio iz slobodnog udarca, a Josip Šimunić bio najviši u skoku za poravnanje na 2:2. Nakon što je Badelju novi pogodak poništen zbog zaleđa, Zagrepčani su dobili priliku s 11 metara, nakon starta Hrgovića baš na budućem igraču njemačkog HSV-a. Sigurni realizator bio je Sammir.

Uzvraćao je Split preko Ante Vitaića, Tomislava Radotića i Mario Kvesića, tražio i kazneni udarac, no bez učinka, a i Dinamo je pokušavao stići do četvrtog pogotka. U toj je namjeri uspio u 84. minuti, kada je pucao Šime Vrsaljko, a odbijenu loptu Čop pretvorio u 4:2.

Dinamovci su se tako bodovno poravnali na vrhu prvenstvenog poretka sa svojim najvećim rivalima s Poljuda, dok Split ostaje na šest osvojenih bodova.

• Obrisan korisnik14.08.2012. u 20:54
    Prijatelju pazi, velika većina ovih gore navedenih  komentara su komentari navijača Hajduka, a ne RNK Splita, tako da se moj gore navedeni komentar odnosi na Splićane hajdukovce, a ne Splićane "radnike".
  • cameosis14.08.2012. u 01:20
    gdje su to rnk splitu dijeljeni penali i prvenstva? si ti lud ili pijan?
    cameosis
  • Obrisan korisnik13.08.2012. u 20:06
    Zaleđe kod prvog gola Splita? :)))) Istina je da bi i ja volio da onog Ibaneza ne stavljaju u ekipu, pa bi onda vjerojatno i bilo zaleđe. Ovako nema govora o zaleđu, jedino ako netko ne misli da zaleđa u slučaju Dinama imaju drugačija pravila. Meni je sporan poništeni gol Dinama kod 2:2, to... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik13.08.2012. u 15:16
    Stoke - 30.000, Dinamo - 30.000, Lučko, Inter, Lokomotiva - niti 1.000, ali ajmo bit široke ruke pa reć 2.000. Kaj to govori o VAMA?