Tri pogotka Ivice Olića za prolazak Wolfsburga u drugo kolo

Branimir Korać • subota, 18.08.2012.

Odigrane su i posljednje tri subotnje utakmice DFB Pokala. Nama je posebno bio zanimljiv nastup Wolfsburga koji je Ivica Olić začinio s tri postignuta pogotka...

Wolfsburg nije dopustio iznenađenje u susretu protiv niželigaša Schönberga i upisao je pobjedu 5:0. U potpunoj dominaciji Wolfsburga posebno se istaknuo hrvatski reprezentativac Ivica Olić koji je postigao čak tri pogotka.

Olić je u prvih pola sata susreta zabio već dva pogotka i to u 28. i 30. minuti što je Wolfsburgu donijelo brzih 2:0. Do kraja prvog dijela Brazilac Diego je povisio na 3:0.

U sličnom stilu se nastavilo i u drugom poluvremenu. Wolfsburg je pokazao kako je bolja momčad, razlika u kvaliteti je bila očigledna, a sredinom drugog dijela dva nova pogotka su stavila točku na i. Prvo je Nizozemac Dost u 66. minuti povisio na 4:0 da bi konačnih 5:0 svojim trećim pogotkom postavio Olić.

Olić je na terenu proveo svih 90 minuta dok je s druge strane Srđan Lakić cijelu utakmicu proveo na klupi.

Problema nije imao niti Bochum koji je gostovao kod Heidenheima i slavio s 2:0. Oba pogotka postigao je Dedić i to u petoj i 41. minuti.

Manje iznenađenje priredio je Offenbach koji je iskoristio slabu večer Greuther Fürtha te je slavio 2:0. Rathgeber je u 28. minuti doveo domaćina u vodstvo, Fürth je nakon toga pritisnuo, ali nije došao do pogotka. U 88. minuti Rahman zarađuje crveni karton, a s igračem više Bender postavlja konačnih 2:0.