Premiership, 3. kolo, 22.08.2012, 20:45 h
Chelsea
Chelsea 4:2 Reading
Reading

Ante Zovko • srijeda, 22.08.2012.

Povratnik u Premier ligu Reading umalo je priredio prvo veliko iznenađenje sezone. Chelsea je poveo u utakmici trećeg kola koja se igrala ranije zbog europskog Superkupa, gubio, a onda se pribrao i upisao drugu pobjedu, 4:2.

Kao i u Wiganu u prvom kolu, Lampard je zabio iz jedanaesterca za vodstvo Londončana. Preokrenuli su gosti preko Pogrebnjaka i Guthrieja, no nisu nalet domaćih u drugom dijelu, pa su Cahill, Torres i Ivanović stavili stvari na svoje mjesto.

Prijetilo se na obje strane na početku susreta (Ramires, Pogrebnjak, Torres), da bi u 17. minuti Eden Hazard, kao i protiv Wigana u prvom kolu iznudio jedanaesterac. Gunther ga je srušio nakon što ga je Belgijac driblingom izbacio iz igre na lijevoj strani kaznenog prostora. Lampard nije ostavio šanse Federiciju.

Donedavni drugoligaš mučio se s iznošenjem lopte i uglavnom kampirao na svojoj polovici. No ubrzo se sve promijenilo. Iako je Chelseajev gol visio u zraku, domaćin je primio dva.

Pogrebnjak je sjajnim udarcem glavom na McLearyjev ubačaj poravnao svladavši u skoku Cahilla u 24. minuti. Terry je četiri minute poslije požalio zbog prekršaja na rubu šesnaesterca. Harte je preskočio loptu, a Guthrie pogađa uz katastrofalnu reakciju Čecha. 1:2.

Reading je tu i tamo prijetio preko kontri s obzirom da Chelsea nije uspijevao povezati svoju igru, a njegovi igrači gubili lopte. Kako je odmicalo drugo poluvrijeme, tako je rastao domaći pritisak.

Ivanović, Hazard i Torres redom nisu uspijevali, no ispravio ih je Cahill udarcem iz daljine. Federici je drugi put u dva kola napravio kardinalnu pogrešku i propustio loptu u mrežu za 2:2.

Krenula je potpuna ofenziva na gostujući gol koji nije dugo izdržao. Torres se konačno upisuje u strijelce pospremivši iz blizine loptu na Coleov ubačaj. Sve je riješeno u posljednjim trenucima susreta kad je Torres raščistio situaciju poslije kornera i izbacio Hazarda u kontru. Ovaj asistira Ivanoviću kojem je preostalo skrenuti loptu u mrežu.

• Obrisan korisnik23.08.2012. u 00:41
    hazard i fellaini dominiraju engleskim travnjacima...mislim da je ovo najjaca belgija u zadnjih 25 godina, jos od kraja 80-ih...da je slaven bilic izbornik ne bih se bojao bruxellesa, ali s ovakvim amaterom na klupi stvarno ne znam..daj Boze da smisli neku dobitnu strategiju, inace ce nas hazard... [više na forumu]
  • zdeso23.08.2012. u 00:27
    Ja dok sam gledao utakmicu nigdje nisam vidio da se ovaj ispricava al dobro.Kontakta je bilo ali je premal bio da ovako padne,izgleda koda ga je skroz nogom potegao,a uopce nije.