Premiership, 3. kolo, 01.09.2012, 18:30 h
Manchester City 3:1 Queens Park Rangers
Queens Park Rangers

City uz manje turbulencije upisao uvjerljivu pobjedu

Ante Zovko • subota, 01.09.2012.

Posljednji put Manchester City i QPR susreli su se na Etihadu kad je domaćin osvojio povijesni naslov prvaka. U trećem kolo Premier lige gosti iz Londona nisu bili ni približno opasni kao u svibnju.

S 3:1 City je upisao drugu pobjedu u utakmici u kojoj se dobar dio vremena igralo u jednom smjeru. Iako su gosti izjednačili, a i prijetili da će i drugi put, City je pokazao nadmoć i zasluženo slavio.

Sa Joseom Mourinhom na tribini, City je počeo snažno, dominantno i već u 12. je mogao povesti. Fabio i Park su izbili s gol-linije. Međutim, domaći nisu mogli biti spriječeni u 16. kad je Tevez pokušao poslije kornera. Odbilo se do Tourea koji s visine jedanaesterca zabija za 1:0, zasluženo vodstvo.

Londončani su se uglavnom branili i praktički ništa nisu pokušali napraviti prema naprijed. City je mogao žaliti zbog dvije odlične prilike Silve.

Nastavila se igra mačke i miša i početkom drugog dijela. Zabaleta je uspio pogoditi prečku poslije sjajnog ubacivanja u šesnaesterac. No, u 59. šok za domaće navijače. Johnson otima loptu Silvi i puca s ruba kaznenog prostora. Hart uspijeva obraniti iako se lopta u međuvremenu odbila, ali Zamora je bio blizu i poravnao.

Kakav je bio tijek utakmice, bilo je nemoguće da QPR izdrži više od pola sata bez primljenog gola. Cityju su trebale svega dvije minute. Tevez je odradio glavninu posla pred gostujućim golom i pronašao Džeku koji glavom zabija za novo vodstvo.

Rangersi su se nakon izmjena konačno probudili i pokušali doći do gola. Nisu bili daleko. Nelsen ne koristi kaos u Cityjevoj obrani u 77. poslije Granerova kornera, a pojačanje iz Real Madrida stvara probleme minutu kasnije kad Lescott nije uspio očistiti njegov ubačaj iz slobodnog udarca. Nelsen opet ne uspijeva ugroziti vrata Građana.

Susret je definitivno riješen u drugoj minuti sudačke nadoknade kad je Toure pronašao Džeku koji promašuje, ali Tevez je na pravom mjestu i pronalazi put do mreže.