Tottenham i dalje bez pobjede, Swansea, WBA, Sunderland i Stoke ostali neporaženi

Josip Tolić • subota, 01.09.2012.

Odigrane su još četiri utakmice trećeg kola Premier lige. U utakmicama s početkom u 16 sati postignuto je osam pogodaka, a samo je WBA upisao trobod slavljemn protiv Evertona. Tottenham je uzeo tek bod na svom terenu protiv Norwicha, jednako kao i Swansea i Wigan protiv Sunderlanda odnosno Stoke Cityja.

Prvu utakmicu nakon odlaska Luke Modrića u Real Madrid Tottenham neće pamtiti po dobru. Nejaki Norwich na White Hart Laneu izgledao je kao odlična prilika za prvi trobod u sezoni momčadi Andréa Villasa-Boasa, no tvrdoglavi Kanarinci izborili su drugi remi zaredom.

A mogli su i mnogo bolje proći. Naime, gosti su u prvom poluvremenu potpuno nadigrali Spurse i stvorili tri izrazite prilike. Tresla se greda Friedelova gola već u devetoj minuti, kada je Snodgrass izveo slobodan udarac, a domaći vratar krajnjim naporom udarac Martina preusmjerio u okvir gola. U 26. minuti gužvu u obrani Tottenhama nije iskoristio Johnson promašivši cijela vrata, dok je dvije minute prije predaha najbolju priliku u prvih 45 minuta propustio Snodgrass. Točnije, udarac glavom fantastično je izvadio iz samih "rašlji". Prijetio je i nesuđeni igrač Real Madrida Gareth Bale za domaćine na isteku pola sata igre, no dalekometni pokušaj nije zadao previše problema Ruddyju.

Villas-Boas može zahvaliti američkom vrataru što njegova momčad nije teže "stradala" u subotnjem ogledu; Friedel je u 63. minuti najavio novopridošlom Hugu Llorisu da neće tako lako uzeti "jedinicu" u klubu zaustavivši sjajan udarac Pilkingtona poslije još jedne obrambene pogreške. Silni promašaji obili su se o glavu gostima već u 68. minuti, kada je bivši Fulhamov igrač Moussa Dembélé "provozao" obranu Norwicha i poentirao za 1:0. Kanarinci su, međutim, do kraja utakmice ipak došli do zasluženog pogotka. Šest minuta prije kraja nakon ubacivanja s desne strane Snodgrass se najbolje snašao u gužvi i lijepo pogodio za drugi uzastopni remi 1:1 Norwich Cityja, a Tottenhamovu vodstvu zadao glavobolje. Nakon tri kola još su bez pobjede.

Takvi problemi ne muče Swansea City koji je, poslije dvije pobjede, došao do remija na svom terenu protiv Sunderlanda. Bila je to utakmica prepuna uzbuđenja, a većina njih dogodila se u završnici prvog poluvremena. Prvo je Fletcher poentirao za goste poslije greške Williamsa u 39. minuti, a u sudačkoj nadoknadi pala su još dva pogotka. Prvo je Routledge izjednačio nakon asistencije Dyera, a u šestoj minuti nadoknade Fletcher je postigao svoj drugi pogodak iskoristivši krivu procjenu domaćeg vratara. Michu je sredinom drugog poluvremena donio novo izjednačenje Labudovima, a Sunderland je imao više od 20 minuta postići treći pogodak s igračem više jer je isključen Chico Flores, no ostalo je 2:2.

Jednak broj pogodaka uz jednak ishod viđen je u Wiganu gdje je Athletic odigrao bez pobjednika protiv Stoke Cityja. Maloney je već u petoj minuti s bijele točke doveo domaćine u vodstvo, a na isti je način uzvratio Walters pet minuta prije odmora. Di Santo je donio novu prednost plavo-bijelima početkom drugog poluvremena, no ni nju nisu uspjeli sačuvati jer je Peter Crouch - kako drugo nego glavom - zabio za 2:2 i treći remi u tri utakmice za Stoke.

Jedinu pobjedu u utakmicama od 16 sati ostvartio je West Bromwich Albion na Hawthornsu protiv Evertona Nikice Jelavića, koji je odigrao svih 90 minuta i imao tri odlične prilike za pogodak koje nije uspio iskoristiti. Domaćini svoje jesu u drugoj polovici drugog poluvremena; igrala se 65. minuta kada je Odemwingie ubacio Longu koji glavom matira Howarda, a osam minuta prije kraja gostujući vratar kiksao je kod udarca iz kuta, što je iskoristio McAuley i glavom zabio za 2:0. Druga je to pobjeda WBA-a čime ostaju neporaženi, a prva izgubljena utakmica za Toffeese.

• Obrisan korisnik02.09.2012. u 01:10
    ne znam stvarno, ovaj radi kojeg je bio prekid od 6 min u prvom dijelu... nisam niš čuo i letimično sam gledao pa me zanima...
  • Obrisan korisnik02.09.2012. u 00:53
    Vjerojatno misliš na Neila Taylora. Iščašio je gležanj i zadobio par puknuća...
  • Obrisan korisnik01.09.2012. u 23:04
    kaj je bilo s onim igračem swanseaa? jel nogu slomio ili koji bog? vidio sam da su ga na kisik prikopčavali al nisam vidio zašto(niti čuo jer sam radio) hvala
  • Obrisan korisnik01.09.2012. u 21:36
    WBA kao prošle sezone wolwes  samo da nakon 5-6 kola ne posustanu :) U pacijentovoj kolumni očekujem WBA kao pretedenta na titulu :)