Premiership, 3. kolo, 01.09.2012, 13:45 h
West Ham
West Ham 3:0 Fulham
Fulham

Ante Zovko • subota, 01.09.2012.

West Ham je s 3:0 protiv Fulhama upisao svoju drugu pobjedu u trećem kolu Premier lige. I to bez puno muke. Sve je riješeno u prvom dijelu u kojem su domaći igrači iskoristili nesigurnosti u gostujućim redovima, dvaput nakon prekida.

Golovima Kevina Nolana, Winstona Reida i Matthewa Taylora West Ham je upisao laganu pobjedu riješivši sve u prvom poluvremenu. Odličan dojam ostavio je i debitant Andy Carroll koji je u petak stigao iz Liverpoola. Mladen Petrić odigrao je 45 minuta za Fulham, a zamijenio ga je Dimitar Berbatov, još jedan debitant.

Domaći su do vodstva na klasičan način na koji to rade momčadi Sama Allardycea. Carroll je glavom spustio dugu loptu za Vaz Tea koji upošljava strijelca Nolana. Poluvolej je odsjeo u mreži nakon samo 53 sekunde.

Gotovo sve zanimljivo što se događalo bilo je iz prvog poluvremena, a u njemu je West Ham bio superioran. U 30. minuti vodstvo je udvostručeno kad je Reid iskoristio slabo branjenje kornera i zabio glavom izravno na ubačaj iz kuta.

I treća lopta u golu stigla je iz prekida. Hangeland je uspio svladati Carrolla u skoku nakon slobodnog udarca, ali odbija samo do Taylora na rubu šesnaesterca. Od zemlje u 41. minuti veznjak postavlja 3:0.

Bivši napadač Redsa donio je dimenziju više igri West Hama, no morao izaći u 67. minuti problema sa stražnjom ložom natkoljenice. Prema Sky Sportsu, izašao je iz predostrožnosti nakon što je osjetio zatezanje.

U međuvremenu Fulham je bio daleko od impresivnog. Nije bilo rastrčanosti viđene u prva dva kola, a gotovo nedostižan rezultat dodatno ubio igračku motivaciju, pa su ljubimci Upton Parka mogli, uz posljednje opasne pokušaje Duffa i Rodallege, mirno privesti susret kraju.