2. hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 31.08.2012., Sesvete, Stadion sv. Josipa Radnika, gledatelja: 500
Suci: Lukša Klaić (Konavle), Hrvoje Radić, Jakov Gabela (oba Split), Nikola Beatović (Zagreb)
1:0(0:0) Hrvatski dragovoljac
Hrvatski dragovoljac

Sesvetski Radnik zadržao vodstvo u Drugoj HNL pobjedom u derbiju

Iz Sesveta:Josip Tolić • subota, 01.09.2012.

U prvoj utakmici trećeg kola Druge hrvatske nogometne lige Radnik Legea slavio je protiv Hrvatskog dragovoljca u Sesvetama rezultatom 1:0. Bio je to izravan okršaj za prvo mjesto u kojem je presudila greška gostujućeg stopera, nakon koje je za vrijedna tri boda poentirao Mario Babić.

Nikola Gatarić
75'
17
Marin Jakšinić
78'
22
Domagoj Habek
86'
Filip Jazvić
56'
19
Marko Brtan
60'
17
Dario Tomić
74'
Krešimir Sunara

Usprkos iznimno teškom rasporedu na početku druge drugoligaške sezone za sesvetski Radnik, Šljakeri su upisali i treću pobjedu. U derbiju protiv Hrvatskog dragovoljca, koji je sezonu također otvorio dvjema pobjedama, bolji su bili izabranici Dinka Jeličića zahvaljujući pogotku Marija Babića na početku drugog poluvremena.

Dinko Jeličić, trener Radnika: "Pobjedu smo dobili iz njihove velike greške, no ciljano smo išli raditi visoki pritisak i to nam se isplatilo. Mislim da smo dominirali tijekom cijele utakmice, pogotovo u drugom poluvremenu i da smo zasluženo pobijedili.

Vidjelo se kako su igrači naporno i dobro radili na pripremama, to nam je dalo vjeru da možemo jako dobro otvoriti sezonu. Ovo je nagrada za ono što su momci prolazili prošle godine."

Krešimir Sunara, trener Hrvatskog dragovoljca: "Bila je ovo tvrda utakmica u kojoj su prevladavale greške. Ovaj put mi smo napravili tu grešku iz koje je Radnik postigao pogodak i zasluženo pobijedio. Čestitam njima, ali i svojoj momčadi. Napravili smo nekoliko izrazitih prilika iz kojih nismo uspjeli zabiti, ali život ide dalje i okrećemo se prema naprijed."

Utakmicu na Stadionu sv. Josipa Radnika u Sesvetama oba su sastava otvorila dosta nervozno, a gosti su se bolje snalazili u predaji lopte. Prva prilika na utakmici, međutim, pripala je domaćim nogometašima. Novopridošlo pojačanje iz Dugopolja, 21-godišnji Marko Jordan, uputio je krasan udarac s ruba šesnaesterca koji je lijepom paradom zaustavio vratar Dragovoljaca Ivan Čović.

Sigećani se ipak nisu dali zatvoriti, već su nagovijestili ambiciju da uzmu bodove Sesvećanima. Tako je do kraja prvog dijela 500-tinjak gledatelja moglo vidjeti dvije njihove dobre prilike. U 26. minuti Ljuban Crepulja isprobao je šut izdaleka koji je išao tik pod gredu, no domaći vratar Luka Karatović bio je koncentriran i izbacio je loptu u korner. Nešto bolja situacija ponudila se Josipu Maroševiću dvije minute prije predaha; dobio je odličnu loptu u šesnaestercu, dugo oklijevao što učiniti s njom i naposljetku promašio okvir.

Činilo se kako u ovom dvoboju neće biti pogodaka, a onda se na isteku sat vremena igre dogodila pogreška koja nerijetko odlučuje ovakve utakmice. Gostujući branič Šime Gregov zaigrao se u zadnjoj liniji nesmotreno uputivši loptu koju je blokirao Jordan, ona je potom došla do Marija Babića koji je imao dovoljno vremena birati gdje će pucati - i nije promašio. Gregov je koncentraciju izgubio već u idućem napadu ponovno "zakuhavši" priliku za protivnika koju je propustio realizirati Dejan Čabraja.

Trener Hrvatskog dragovoljca Krešimir Sunara reagirao je uvevši Marka Brtana na Gregovljevo mjesto; domaćini više nisu opasno prijetili, ali nedostajalo je pravog poteza i na drugoj strani. Usprkos pritisku u zadnjih 15-ak minuta, Sigećani nisu uspjeli izjednačiti i Radnik je zadržao stopostotni učinak na startu prvenstva. Nešto čemu se malo tko mogao nadati.