"Trica" Zeline na Poljudu, Solin se pridružio Radniku na čelu

Josip Tolić • ponedjeljak, 03.09.2012.

U preostalim utakmicama trećeg kola Druge hrvatske nogometne lige snažno je odjeknula pobjeda Zeline na Poljudu protiv Primorca 1929 (0:3). Solin je zadržao stopostotni učinak slavljem u Lučkom, dok su Mosor, Rudeš i Vinogradar do pobjeda došli ne baš blistavom igrom.

Jedini pratitelj sesvetskog Radnika, koji je u petak upisao pobjedu nad Hrvatskim dragovoljcem (1:0), momčad je Solina. Poslije slavlja u Dugopolju te domaće pobjede nad Pomorcem, izabranici Ivana Pudara potvrdili su dobar ulazak u sezonu pobjedom nad prošlogodišnjim prvoligašem Lučkim 2:1.

Do trećeg troboda u ovoj sezoni Solinjani, međutim, nisu došli lako. U finišu prvog poluvremena domaćini su poveli pogotkom Elvisa Sarića i minimalnom prednošću otišli na odmor. Žuto-plavi su u nastavku zaigrali koncentriranije i efikasnije te nakon 15-ak minuta preokrenuli rezultat. U 54. minuti izjednačio je Alen Guć, a već osam minuta poslije za 1:2 poentirao je Joško Kovač, koji je u prvom poluvremenu zamijenio ozlijeđenog Matiju Poredskog. Iako su na kraju dvoboja prikupili čak šest javnih opomena, gosti su uspjeli zadržati prednost i zadržati stopostotni učinak, dok je Lučkom ovo bio drugi poraz.

Najuvjerljiviju pobjedu trećeg kola ostvarila je Zelina, i to na dalekom gostovanju kod Primorca 1929, koji svoje domaće utakmice igra na Poljudu. Iako će konačnih 0:3 sugerirati da su Prigorci lakoćom slavili u Splitu, to nije bilo tako. Domaćini su, naime, žestoko protestirali na dosuđeni udarac za goste u trećoj minuti koji je realizirao Matija Kristić. Taj je rezultat na semaforu stajao sve do same završnice, kada su Marko Trojak (78.) te Tomislav Medved (80.) blitzkriegom uništili sve nade Stobrečanima.

Više sreće u ogledu protiv momčadi iz sjeverozapadnog dijela zemlje imao je Mosor koji je upisao svoju prvu pobjedu. U Žrnovnicu je stigla Gorica te pružila dobar otpor, no ipak nije uspjela doći do svojeg prvog slavlja u sezoni. Gosti su poveli preko Lovre Šćrbeca deset minuta prije predaha, a 200-tinjak gledatelja imalo je razlog za zadovoljstvo nakon što su u osam minuta domaći nogometaši preokrenuli rezultat i došli do pobjede. U 70. minuti stvari je na početak vratio Željko Sablić, a u 78. gol vrijedan troboda postigao je 20-godišnji Ante Kordić, koji je u igru ušao u nastavku utakmice.

Tijesne domaće pobjede bez primljenog gola ostvarili su Rudeš i Vinogradar. Zagrepčani su u srazu protiv Dugopolja poveli već u trećoj minuti iz kaznenog udarca koji je realizirao Anto Gudelj, a šest minuta prije kraja gosti su propustili iskoristiti najstrožu kaznu i spasiti se poraza. Zato je na suprotnoj strani u posljednjim minutama ogleda pogodio mladi Deni Bektaši, iskoristivši tako malu minutažu na terenu (u igru ušao u 86. minuti).

Jedan od brojnih pogodaka u ranoj fazi utakmice pao je i u Mladini gdje je Vinogradar upravo tim golom uzeo sva tri boda protiv HAŠK-a. Junak domaće momčadi bio je Matija Stefančić, novopridošlo pojačanje iz Karlovca, koji je u 13. minuti zabio za 1:0. Gosti su do kraja utakmice pritiskali tražeći izjednačenje, imali i sumnjivu situaciju za jedanaesterac u 84. minuti, no promjene rezultata više nije bilo i Vinogradar je uzeo prve bodove u sezoni 2012./2013.