Zvezda ispala u sudačkoj nadoknadi, favoriti opravdali svoju ulogu

Ante Dubravac • četvrtak, 30.08.2012.

Nakon što su odigrani i posljednji uzvratni susreti četvrtog pretkola Europske lige poznati su svi sudionici toga natjecanja. Favoriti su opravdali svoju ulogu te su uglavnom mirno održali prednosti iz prvih utakmica.

Nakon što su u prvom susretu u Beogradu odigrali 0:0 nogometaši Crvene zvezde pružili su odličan otpor favoriziranom Bordeauxu te su bili na pragu Europske lige. Zvezda je u vodstvo došla u sudačkoj nadoknadi prvoga poluvremena preko Mladenovića. U 53. minuti za 1:1 pogađa Gouffran, a prednost domaćinima u 71. minuti donosi Jussie. Kada je Mikić u 90. minuti izjednačio svi su vidjeli Crvenu zvezdu kao konačnog pobjednika, međutim u posljednjim trenucima Gouffran s bijele točke postavlja konačnih 3:2.

Šerif iz Tiraspola odigrao je 0:0 u Francuskoj protiv Marseillea, ali su domaćini zahvaljujući slavlju u prvom susretu rezultatom 2:1 prošli u grupnu fazu natjecanja. Club Brugge je na svom stadionu s uvjerljivih 4:1 bio bolji od Debrecena te je samo potvrdio svoju nadmoć.

Inter je u Milanu još jednom razočarao svoje navijače te je kao i protiv Hajduka pokvario dojam iz prvog susreta. Stvari su za domaćine krenule loše u 33. minuti kada je crveni karton zaradio 1:0. U 76. minuti Palacio je precizan za 1:1, ali goste u prednost vraća samo tri minute kasnije Varela. Konačnih 2:2 djelo je Guarina u sudačkoj nadoknadi.

Nogometaši Partizana dočekali su Tromso s željom da nadoknade minimalan zaostatak iz prvog susreta koji su izgubili s 3:2. Trenutak odluke dogodio se u 75. minuti kada je, kasnije se pokazalo, konačnih 1:0 postavio Ivanov.

Anži je u uzvratu potpuno nadigrao Alkmaar te je s uvjerljivih 5:0 došao do Europske lige, gdje su se plasirali i Levante koji je bio bolji od Motherwella kao i Lazio koji je s ukupnih 5:1 izbacio Muru.

Puno muke opet je imao Liverpool koji je nakon minimalne pobjede u prvom susretu na gostovanju kod Heartsa na svom stadionu odigrao samo 1:1. U 85. minuti Templeton je doveo goste na prag produžetaka iskoristivši katastrofalnu reakciju vratara Reine, ali je samo tri minute kasnije Suarez domaće navijače spasio dodatnih problema.

Pogotkom Vučkiča u 21. minuti Newcastle je s minimalnih 1:0 bio bolji od Atromitosa dok je Sporting u Lisabonu pregazio danski Horsens 5:0. Preokret u uzvratu napravio je Rapid koji je pobjedom 3:0 nadoknadio zaostatak iz prvog susreta u kojem je PAOK bio bolji rezultatom 2:1.

Trabzonspor i Videoton niti nakon uzvratnih 90 minuta plus 30 minuta sudačke nadoknade nisu uspjeli pronaći put do gola pa su o prolasku odlučivali udarci s 11 metara gdje su više sreće i znanja imali domaćini koju su slavili s 4:2.

• Obrisan korisnik31.08.2012. u 09:34
    Sorry, nije ga se spominjalo nigdje u ova 3-4 izvještaja. Sad vidim da još nisu ni rezultat uzvrata dodalo, piše samo da su Turci dobili Twentea doma 3-1, a kod uzvratne -:-
  • danchy31.08.2012. u 08:53
    Twente je isto nizozemski, pa je prošao, znači 3 od 5...
    danchy
  • Obrisan korisnik31.08.2012. u 01:15
    kakva golčina guarina.. kutinjo će bit najveća priča ove sezone u europi. a inter je opet visio ko kruška.. nije djaba nadimak pazza inter..
  • Obrisan korisnik31.08.2012. u 01:11
    alkmaar ima ispričnicu jer je dobio anzhi, al nema ispričnicu da je dobio 5 komada :) očito je psv ispucao kvotu golova za nizozemce
  • Obrisan korisnik31.08.2012. u 00:16
    Ispala 3 od 4 nizozemska kluba, prošao dale samo PSV, šta im je? Alkmar ima ispričnicu jer je dobio Anžija, ali Heerenven od Moldea i Feyenord od Sparte(P)?