Atletico de Madrid 31:23 La Rioja
La Rioja

Lazarov predvodio Atletico do prve pobjede u španjolskom prvenstvu

Zvonka Keliš • četvrtak, 13.09.2012.

Dvobojem aktualnog španjolskog viceprvaka i momčadi Naturhouse La Rioje kompletirano je i prvo kolo Lige Asobal. Atletico de Madrid je bez većih problema stigao do svoje prve prvenstvene pobjede te je predvođen vratarom Dahlom i bivšim Zagrebašem Lazarovim osigurao vodeće mjesto na tablici.

Nakon uzbudljivog španjolskog rukometnog Superkupa odigranog protekle subote i prvog Barceloninog osvojenog trofeja u novoj sezoni, vrijeme je ovoga tjedna bilo da i dvije najbolje momčadi Lige Asobal krenu u pohod na španjolski tron.

Aktualni prvak Španjolske svoju je premijeru u Asobalu imao dan ranije od njegova najvećeg rivala Atletico de Madrida te je slavljem nad Helvetijom Anaitasunom zauzeo vodeće mjesto na tablici. Srijeda navečer potom je bila rezervirana za svjetskog klupskog prvaka i europskog viceprvaka koji je na domaćem terenu također zakoračio u novu sezonu uzbudljivog španjolskog prvenstva. Palača Vistalegre u Madridu tako je nakon prvog poraza Atletica u novoj sezoni, u srijedu imala priliku vidjeti i kako to standardno i rutinski do pobjede dolazi njena momčad.

U goste u sklopu prvog kola Asobal lige Atletico de Madridu stigla je nimalo bezazlena Naturhouse La Rioja koja se s motiviranom ekipom Talanta Dujšebajeva uspjela nositi tek u uvodnim minutama ogleda. Naime, domaćin je nošen pogocima Xaviera Baracheta i Josepa Masachsa dvoboj otvorio vodstvom 3:0 da bi La Rioja uzvratila svojom serijom pogodaka te držala susret u neizvjesnosti prvih desetak minuta (4:4). Tada, pak, kreće ono pravo crveno-bijelo ludilo.

Predvođena svojim najvećim snagama domaća je momčad povela 8:5 nakon čega se s pet uzastopnih golova odvaja i na 13:6. Odličnim se tada pokazao novopridošli Magnus Dahl koji je gotovo potpuno zaključao svoja vrata te je dopustio protivniku da u nastavku u njegov gol utrpa tek tri lopte. Do odlaska na odmor Madriđani samo nastavljaju svoju golijadu te osiguravaju osjetnih +8 (15:7), dok rezultat na semaforu na isteku 30. minute ipak pokazuje 15:8 za bivši Ciudad Real.

Smireno je Atletico krenuo u nastavak susreta te se pomalo počeo i opuštati što rukometaši La Rioje koriste kako bi se koliko toliko približili svom protivniku (11:17, 17:22). Nakon što gostujuća ekipa stiže i na minus četiri (19:23) vrijeme je bilo da se oglasi trener Dujšebajev te da minutom odmora razbudi svoje igrače.

Tako je potom i bilo, Dahl se, naime, razbranio do kraja, dok su napadu odličnu suradnju ostvarili Canellas, Gojun i Fernandez čime se Atletico odvaja na sigurnih 26:19. Do posljednje dvije minute utakmice igralo se pogodak za pogodak, dok konačnih 31:23 za španjolskog viceprvaka postavljaju Kiril Lazarov te mladi debitant u prvoj momčadi Atletica Miguel Sanchez.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Kiril Lazarov s pet postignutih pogodaka, četiri je dodao Josep Masachs, dok su po tri zabili Sanchez, Källman i Barachet. Hrvatski reprezentativac Jakov Gojun dva se puta upisao u strijelce, dok je najbolji rukometaš svih vremena Ivano Balić u gol La Rioje utrpao jednu loptu. Među Atleticovim vratnicama odličan je bio Magnus Dahl s 11 sakupljenih obrana. Najbolji kod Naturhouse La Rioje bio je, pak, Alexandre Tioumentsev sa sedam golova.

Drugo kolo Lige Asobal na rasporedu je već ovoga vikenda. U subotu će tako na rukometnim terenima diljem Španjolske snage odmjeriti momčadi Academije Octavio i Aragona, Ville de Aranda i Cuence te Guadalajare i Atletico de Madrida, kao i Alser Puerto Sagunta i Granollersa, Cangasa i Huesce te Palme del Rio i Barcelone. Nedjelja je, pak, rezervirana za oglede Anaitasune i Ademar Leona te Naturhouse La Rioje i Valladolida.