Premijer liga, 1. kolo, 12.09.2012.
Dubrava
Dubrava 24:23 Zamet
Zamet

Premijer: Dubrava otvorila sezonu pobjedom u neizvjesnoj završnici protiv Zameta

Ivan Dominik • četvrtak, 13.09.2012.

Zamet se nakon poraza u prvoj utakmici kvalifikacija za Kup EHF-a vratio obavezama u domaćem prvenstvu te je u prvom kolu Premijer lige u srijedu navečer gostovao kod Dubrave u Zagrebu. No, ni na drugom gostovanju zaredom Riječani nisu uspjeli ostvariti pozitivan rezultat te su i na otvaranju nove sezone Premijer lige ostali bez bodova, jer su ih u napetoj i neizvjesnoj utakmici tijesno pobijedili Veprovi...

Rukometaši Zameta stigli su u zagrebačku Dubravu u blagom statusu favorita kako bi otvorili svoj ovogodišnji nastup u najjačoj ligi hrvatskog rukometa. Dočekao ih je vrlo dobri sastav Dubrave, pojačan s nekoliko odličnih mladih igrača u odnosu na prošlu sezonu, ali i bez nekolicine nositelja igre iz prošle godine. Na isti se način i sa sličnim promjenama u kadru publici predstavio i riječki sastav, koji je, ipak, više nego solidno ušao u borbu za dva boda protiv motiviranih domaćina.

Međutim, Dubrava je krenula jako i nakon uvodne igre gol za gol te izjednačenja koje je vladalo u rezultatu, domaći su se sredinom prvog dijela uspjeli odvojiti na osjetniju prednost s nekoliko malih serija pogodaka do kojih su kvalitetnijom igrom uspjeli doći. Tu prednost su Veprovi počeli i održavati pa čak i poboljšavati za što im je od najveće koristi bila mnogo bolja igra u obrani.

Zamet nije nalazio rješenja za furioznu igru Dubrave u obrani, ali i u napadu, prednost domaćih rasla je iz minute u minutu, a zaustavila se na rezultatu 15:9 za Veprove te se tim rezultatom otišlo na odmor. No, u nastavku je viđen ipak nešto bolji i odlučniji Zamet, koji je uspio pronaći rješenje za igru domaćih, razigrati se i nadigrati domaćina. Zamet je u drugom dijelu počeo osjetnije igrati bolje i nadigravati Dubravu, a to se vidjelo i na rezultatu jer se velika stečena prednost domaćih iz prvog poluvremena polako počela "topiti".

No, Dubrava se ipak nije dala, čvrstom je i borbenom igrom održavala svoju prednost pa makar i na jednom i dva gola razlike, a Zametu je uvijek nedostajao "posljednji korak" kako bi preokrenuo utakmicu i prednost domaćina. U samu se završnicu ogleda ušlo prednošću domaćih od dva gola razlike i igrom gol za gol, no, Zamet nije uspio prevagnuti i napraviti podvig te izvući pozitivan rezultat u ovoj utakmici. Završilo je pobjedom domaćina 24:23 nakon napetih i neizvjesnih posljednjih minuta dvoboja, ali bodovi su ipak, uz tešku muku, ostali u Dubravi.

Najzaslužniji je za pobjedu domaćina bio Igor Totić, prvi vratar Dubrave, koji je skupio čak 19 obrana uz gotovo 50 posto obranjenih udaraca, a najefikasniji igrač Veprova bio je Domagoj Pavlović sa sedam zgoditaka. Ivan Dumenčić zabio je jedan zgoditak manje kod Dubrave te je isto bio jedan od boljih na parketu. Dubrava se također domaćoj publici predstavila s nekoliko mlađih odličnih igrača - primjerice Tomislavom Kljajićem na pivotu i Ivanom Vidom na desnom krilu, koji su bili precizni dvaput te još jednim ljevakom na desnom krilu, Markom Punčecom.

Kod poraženih Riječana najviše su zabili Bojan Lončarić i Davor Šunjić, svaki po šest golova, dok je vratarski dvojac gostujuće ekipe imao 15 obranjenih udaraca igrača Dubrave. Za kompletiranje prvog kola Premijer lige svoj dvoboj moraju odigrati još samo Siscia i Vidovec, dok sljedeće, drugo, kolo očekuje svoj početak već narednog vikenda.