Vidovec BIOS 35:29(19:17) Siscia
Siscia

Premijer: Novi premijerligaš Vidovec na svom parketu iznenadio favoriziranu Sisciju

Ivan Dominik • četvrtak, 27.09.2012.

Ususret četvrtom kolu Premijer lige, nadoknađeno je i ono prvo. Naime, jedini susret koji je ostao za odigravanje kako bi se kompletiralo prvo kolo najjačeg hrvatskog rukometnog natjecanja, dvoboj Vidovca i Siscije, odigran je u srijedu navečer u Sportskoj dvorani u Vidovcu. Iznenađujuće su slavili debitanti u Premijer ligi, domaćini, koji su podosta uvjerljivo nadvisili favorizirane goste iz Siska...

U nadoknadi susreta prvog kola, igranoj u Vidovcu između istoimenog domaćina te favorizirane i vrlo jake Siscije, domaći je sastav otvorio dvoboj prednošću od 2:0. No, Siščani brzo okreću stvari u svoju korist te do sredine prvog poluvremena grade prednost od 9:6, koju izjednačavaju igrači Vidovca serijom od tri pogotka u nizu.

Potom malo po malo Vidovec prelazi i u vodstvo, premda se veći dio drugog dijela prvog poluvremena igrao u ritmu gol za gol, bez previše marenja za obrane, pa je tako i rezultat uvijek bio negdje oko izjednačenja. Međutim, ulaskom u završnicu prvog dijela susreta domaći se sastav odvaja na "plus dva" te tu prednost održava do isteka 30. minute. Stoga je u vrlo efikasnoj utakmici u prvom dijelu palo čak 36 pogodaka, a Vidovec je na pauzi između dva poluvremena imao prednost od 19:16.

Kao i prvi, i drugi dio utakmice Vidovec otvara s dva uzastopna zgoditka, ali veliku prednost od četiri pogotka razlike domaći nisu održali ili povećali kroz drugih pola sata, nego je Siscia ubrzo stigla do poravnanja rezultata. Tada se počela lomiti utakmica, startala je velika koncentrirana igra i borba za svaki gol, a egal je dugo potrajao.

No, ulaskom u posljednju četvrtinu sraza Vidovec čini dvije serije od tri gola zaredom u vrlo malom razmaku vremena, u kojem Siščani zabijaju samo jednom. To odvodi domaće do pet golova razlike i prelama utakmicu. Ulaskom u zadnjih deset minuta dvoboja sve je već bilo riješeno, no ipak je Vidovec potvrdio svoja dva boda i razriješio pitanje pobjednika zabivši pet golova u tom vremenu, nasuprot četiri gostiju. Stoga je konačan rezultat dosta uzbudljive i borbene utakmice bio uvjerljivo na strani domaćina, točnije 35:29.

Do pobjede je fanatične i vrijedne Vidovčane vodio Dominik Mišković sa sedam golova, vratarski dvojac domaćih je skupio 12 obrana, dok su se najboljem strijelcu ekipe pridodali i Damir Turković te Jurica Vidaček, svaki s po pet zgoditaka. Za poražene goste su mrežu Vidovca najviše puta pogađali Petar Čutura i Marko Kobetić, svaki po sedam puta, dok je Nikola Raič dodao pet zgoditaka. Vratari su kod Siščana bili vrlo dobri i imali su 16 obrana, a učinak su po pola podijelili Matija Bilušić i Luka Bumbak - svaki po osam obrana.

Ovom pobjedom se s dva trijumfa i porazom Vidovec po učinku izjednačio sa Siscijom i oba su kluba pri vrhu tablice, koju predvodi Karlovac ispred Dubrave i Poreča. Potom slijede sastavi iz ovog dvoboja, dok isti broj bodova kao Vidovec i Siscia ima i Marina Kaštela. Iduće, četvrto, kolo igra se u subotu, a Vidovec i Siscia gostuju kod Buzeta, odnosno Varteksa.