Premijer liga, 1. kolo, 09.09.2012.
Split
Split 34:22(14:8) Varteks di Caprio
Varteks di Caprio

Premijer: Pomlađeni Split "razmontirao" Varteks Di Caprio na startu u novu sezonu

Ivan Dominik • ponedjeljak, 10.09.2012.

Samo je jedna utakmica prvog kola rukometne Premijer lige odigrana u nedjelju, a u njoj su se sastale nove momčadi Splita i Varteks Di Caprija. Pomlađene momčadi oba kluba, pogotovo Splita koji je u prošloj sezoni bio vrlo konkurentan, dok će u ovoj sezoni teško ponoviti uspjehe iz prošle, pružile su efikasnu, ali ne odveć zanimljivu utakmicu, jer je Split uvjerljivo bio bolji te je lakoćom kod kuće ostavio oba boda...

Nakon što su u subotu na otvaranju nove sezone Premijer lige odigrane četiri utakmice, u nedjelju je odigrana samo još jedna, budući da se Siscia i Zamet trenutno natječu za ulazak u Kup EHF-a te će svoje dvoboje protiv novog premijerligaša Vidovca, odnosno Dubrave, odigrati u nekom drugom, kasnijem terminu.

No, u velikoj dvorani ŠC-a Gripe nova je pomlađena momčad Splita zato ugostila Varaždince u sklopu nastavka prvog kola Premijer lige. Veliki favoriti Splićani od samog su početka susreta bili bolja i nadmoćnija ekipa, osobito u obrani koju igrači Varteks Di Caprija dugo vremena nisu uspijevali probiti.

Split se brzo odvojio na osjetniju razliku te napravio značajnu prednost već u prvom poluvremenu, koje je, naposljetku, i završeno velikim vodstvom Dalmatinaca od 14:8. "Plus šest" bilo je dovoljno zalihosti domaćima da u drugom dijelu još dominantnijom igrom dođu do uvjerljivog trijumfa. Stoga su odličnom igrom u drugih pola sata potpuno podredili Varaždince, dobili drugo poluvrijeme opet sa šest golova razlike te zabivši čak 20 golova u nastavku Splićani su došli do krajnjeg rezultata i pobjede od 34:22.

Igrač utakmice i najbolji strijelac domaćih bio je Jakov Vranković sa sedam pogodaka, dok je pet zgoditaka dodao mladi 20-godišnji igrač na lijevom krilu Splita, Ivanišević. Vratar Previšić obranio je 12 lopti, a njegov suigrač Šimić još pet za fantastičan postotak splitskih vratara. Kod poraženih Zagoraca najviše se istaknuo Taći s osam zgoditaka te Rojko s istim brojem golova uz četiri realizirana sedmerca, a time je taj dvojac podijelio i titulu najboljeg strijelca utakmice.

Ono od čega će se i jedna i druga ekipa u nastavku prvenstva teško oporaviti jest - broj odlazaka igrača. Split je napustila gotovo kompletna garnitura koja je klub držala prošle sezone, a vjerojatno i najveći deficit jest odlazak ljevorukog 20-godišnjeg desnog krila, Filipa Ćelića, koji je u Splitu bio na posudbi iz CO Zagreba. Dečko iz zagrebačkih Dugava prošao je kompletnu školu CO Zagreba, a posljednju je sezonu odradio na posudbi u Splitu. Varteks je pak napustio sjajni mladi reprezentativni vratar Matej Ašanin, koji se zaputio u Španjolsku i Asobal.

Međutim, sadašnjim startom u prvenstvo ipak zadovoljniji mogu biti Splićani, dok će se, kako sada stvari stoje, Varaždinci ponovno boriti za opstanak u Premijer ligi.