Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina E, 1. kolo, 19.09.2012, 20:45 h, Donbass Arena
Suci: Pawel Gil, Piotr Sadczuk, Marcin Borkowski (svi Poljska)
Šahtar
Šahtar
Henrik Mhitaryan 44', 76'
2:0(1:0) Nordsjaelland
Nordsjaelland

Josip Piršljin • srijeda, 19.09.2012.

Ukrajinski prvak je za razliku od rivala iz domaćeg prvenstva Dynama uspješno krenuo u novu sezonu Lige prvaka. Šahtar je ugostio danski Nordsjaelland koji je pružio solidan otpor, ali na kraju nije mogao izbjeći poraz od 2:0.

Alex Teixeira
70'

Marko Dević
75'

Douglas Costa
81'

Anders Christiansen
62'

Morten Nordstrand
72'

Andreas Laudrup
81'
Kasper Hjulmand

Donbass Arena u Donecku bila je poprište dvoboja Šahtara i Nordsjaellanda. Gostima je ovo bila prva, povijesna utakmica u Ligi prvaka pošto su prošle sezone osvojili premijerni naslov u Danskoj. Darijo Srna je dobio priliku od prve minute, dok je Eduardo ostao na klupi. Za goste je na poziciji stopera počeo hrvatski igrač Ivan Runje, a Mario Tičinović je bio među zamjenama.

Ukrajinci su dugo lomili dansku obranu u prvom poluvremenu. Debitanti u Ligi prvaka su se dobro držali i bili disciplinirani u obrani, ali pri samom kraju prvog dijela primili su pogodak. U 44. minuti igrači Nordsjallanda su izgubili loptu na polovici igrališta, a Šahtar je odigrao brzi kontranapad. Na asistenciju Luiza Adriana gol je postigao Henrik Mhitarjan i domaći su s minimalnom prednošću otišli na odmor.

I u nastavku utakmice viđena je slična igra. Nogometaši Mircee Lucescua uglavnom su napadali i tražili novi gol, dok su se Danci povukli i preko kontranapada tražili svoju priliku. Početkom drugog poluvremena Šahtar je uputio par opasnih udaraca, a pokušali su Srna i Tomaš Hübschman, a na drugoj je strani u izglednoj situaciji bio Runje kada je glavom pokušao ugroziti Andrija Pjatova.

Utakmica je bila riješena u 76. minuti kada je Mhitarjan postigao svoj drugi gol. Danska momčad se malo više otvorila u potrazi za izjednačenjem, a to je ostavilo dosta prostora Ukrajincima. Nakon jednog takvog "izleta" Nordsjaellanda Šahtar je povukao kontranapad. Lopta je došla do Mhitarjana koji je pokušava poslati u sredinu, no ona mu ponovno dolazi i ovog puta Armenac se odlučuje na udarac, te pogađa za konačnih 2:0.