Ante Dubravac • subota, 29.09.2012.

U sklopu šestog kola španjolskog nogometnog prvenstva do sigurnih pobjeda na domaćem terenu došli su Malaga i Valencia.

Nakon što su u prošlom kolu poraženi na gostovanju kod Mallorce rezultatom 2:0 nogometaši Valencije su s identičnim omjerom na Mestalli savladali Zaragozu.

Već u 12. minuti domaćini su došli do vodstva. Nakon centaršuta s desne strane lopta je došla do Feghoulia čiji prvi udarac završava u bloku gostujuće obrane, ali iz popravnog zabija za vodstvo 1:0.

Početkom nastavka pitanje pobjednika je riješio Viera koji je iskoristio što mu se lopta sretno odbila točno na nogu te mu nije bilo teško sa šest metara pogoditi pokraj nemoćnog vratara Roberta. Unatoč tome što su domaćini od 61. minute imali igrača manje nakon što je Feghouli zaradio drugi žuti, isključujući crveni karton Zaragoza do kraja susreta nije uspjela postići niti počasni pogodak.

Još uvjerljiviji bili su igrači Malage kojima je posao jako olakšao gostujući vratar Barriaga kada je nakon samo deset minuta igre zaradio izravan crveni karton. Najstrožu kaznu u vodstvo je pretvorio Sanchez.

Do odlaska na odmor prednost domaćina je udvostručio Saviola, da bi u nastavku domaćini došli do nova dva pogotka. Prvo je u 73. minuti vlastitu mrežu zatresao Amaya, a samo minutu nakon toga konačnih 4:0 postavio je Isco.

U trećem susretu subotnjeg programa Primere Real Sociedad je potpuno nadigrao Athletic Bilbao i apsolutno zasluženo slavio s 2:0.

Domaćini su dominirali tijekom cijelog susreta, ali do prvog pogotka su gledatelji morali čekati do 62. minute kada je Griezmann iskoristio asistenciju Imanola Agirretxea i zabio za 1:0.

Susret je definitivno prelomljen u 71. minuti kada je crveni karton dobio Fernando Amorebieta, a s bijele točke konačnih 2:0 postavio bivši igrač Arsenala Carlos Vela.